• هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده از سوی ائتلاف سعودی، کارشکنی سعودی در پرونده اسیران، برگزای تجمعات ضد جنگ و محاصره یمن و نیز مخالفت مراکز دینی یمنی با تصمیم ریاض درباره حج از مهمترین اخبار این کشور است.
سه شنبه, 25 خرداد 1400 :: Tuesday, 15 June 2021
 
کد خبر: 94931

انتقاد اکثریت نمایندگان مجلس به تعیین قیمت ۵ هزار تومانی گندم

انتقاد اکثریت نمایندگان مجلس به تعیین قیمت ۵ هزار تومانی گندم
عضو کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» گفت: هر نوع قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک به مانند گندم باید توسط شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک کشاورزی انجام شود و خارج از این شورا هرگونه تصمیم‌گیری غیرقانونی است.
پایگاه خبری ریشه
با اشاره به تعیین نرخ خرید تضمینی گندم، گفت: شواهد و قرائن نشان می‌دهد که قیمت ۵ هزار تومانی تعیین شده برای خرید تضمینی گندم مناسب نیست و باید افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه اکثر نمایندگان مجلس به تعیین نرخ فعلی خرید گندم انتقاد دارند، اظهارداشت: نرخ خرید تضمینی گندم باید پیرو تصمیم شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک محصولات کشاورزی تعیین شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: هرنوع قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک خارج از این شورا، تصمیم‌گیری غیرقانونی است.

 
عضو کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» با بیان اینکه مجلس اشکالات در قیمت گذاری نرخ خرید تضمینی گندم را پیگیری می‌کند، ادامه داد: نرخ خرید تضمینی گندم باید با شرایط تورمی فعلی همخوانی داشته باشد و امیدواریم این مهم رخ دهد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه گندم از جمله کالا‌های راهبردی و اساسی بر شمرده می‌شود، بیان داشت: باید در بحث قیمت‌گذاری گندم به گونه‌ای عمل کنیم که گندم در سایر مسائل مصارف غیر انسانی استفاده نشود و یا اینکه به احتکار گندم دامن زده نشود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.