شنبه, 13 آذر 1400 :: Saturday, 4 December 2021
 
کد خبر: 94872

سیگاری ها امسال چقدر مالیات می دهند؟

سیگاری ها امسال چقدر مالیات می دهند؟
جزئیات وصول انواع مالیات از مصرف و واردات سیگار ابلاغ شد، بر این اساس برای هر بسته ۵۰ گرمی تنباکوی وارداتی مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ ریال به عنوان حقوق ورودی اضافه و اخذ می شود.
پایگاه خبری ریشه

دستورالعمل شماره 503 / 1400/ 200 مورخ 1/ 2/ 1400 سازمان امور مالیاتی در خصوص نحوه اخذ مالیات از سیگار و تنباکوی قلیان تولیدی و وارداتی در اجرای بند ف تبصره 6 قانون بودجه سال 1400  ابلاغ شد.

میزان مالیات به ازای هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ 250 ریال میزان مالیات به ازای هر نخ سیگار تولید داخل با نشان بین المللی مبلغ 500 ریال میزان مالیات به ازای هر نخ سیگار وارداتی مبلغ 1500 ریال میزان مالیات هر بسته 50 گرمی تنباکوی داخلی مبلغ 33.000 ریال , برای هر بسته 50 گرمی تنباکوی وارداتی مبلغ 100.000 ریال به عنوان حقوق ورودی اضافه و اخذ می شود.

تولیدکنندگان انواع سیگار و تنباکوی قلیان و همچنین واردکنندگان انواع سیگار در سال 1400 ملزم به اجرای کلیه تکالیف پیش بینی شده در قانون مالیات بر ارزش افزوده از جمله صدور صورتحسال، ارائه اظهارنامه و واریز مالیات متعلق ظرف مهلت مقرر می باشند.

مالیات های فوق، جزء ماخذ محاسبه مالیات بر ارزش افزوده نبوده و برای عاملین پخش و توزیع کنندگان به عنوان بخشی از بهای تمام شده کالا ( برابر بند 1 ماده 148 ق.م.م ) قابل احتساب می باشد.

گمرک جمهوری اسلامی مکلف است مالیات مزبور را قبل از ترخیص از واردکنندگان وصول و به حساب مربوط واریز و اطلاعات واردکنندگان را پس از هر دوره مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارائه نماید

صادرات انواع سیگار و تنباکوی قلیان داخلی به خارج از کشور مشمول مالیات موضوع حکم مقرر در قانون بودجه نمی باشد. 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.