• هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده از سوی ائتلاف سعودی، کارشکنی سعودی در پرونده اسیران، برگزای تجمعات ضد جنگ و محاصره یمن و نیز مخالفت مراکز دینی یمنی با تصمیم ریاض درباره حج از مهمترین اخبار این کشور است.
سه شنبه, 25 خرداد 1400 :: Tuesday, 15 June 2021
 
کد خبر: 94810

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: غنی‌سازی ۶۰ درصد برای صنعت رادیو داروهاست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: غنی‌سازی ۶۰ درصد برای صنعت رادیو داروهاست
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، غنی‌سازی ۶۰ درصدی را اقدامی از سوی ایران برای تولید ماده «مولیبدن» دانست که در رادیو داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پایگاه خبری ریشه

ابوالفضل عمومی با بیان اینکه غنی‌سازی ۶۰ درصدی اقدامی از سوی ایران برای تولید ماده مولیبدن است، گفت: ماده مولیبدن در رادیو دارو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه غنی‌سازی از جمله تکالیف سازمان انرژی اتمی بر شمرده می‌شود، اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی طبق ماده یک «قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق مردم» در صورتی که کشور نیاز به هر سطحی از غنی‌سازی داشته باشد، باید این نیازمندی را تولید کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اجرای غنی‌سازی ۶۰ درصدی در کشور بیان داشت: غنی‌سازی ۶۰ درصدی در شرایط فعلی و به لحاظ زمان‌بندی، به نوعی پاسخی به خرابکاری است که در نطنز توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفت.

عمویی تصریح کرد: در واقع رژیم صهیونیستی می‌کوشید موقعیت ایران را در گفت‌وگو‌های وین ضعیف جلوه دهد، اما ما با اقدام در تولید اورانیوم با غنای ۶۰ درصدی نشان دادیم توانمندی هسته‌ای در کشور ما بومی شده و آسیبی بر روند کلی برنامه هسته‌ای کشور صورت نگرفته است. بلکه ایران می‌تواند در صورت نیاز برنامه هسته‌ای و صلحآمیز خود را با در نظر گرفتن ظرفیت‌های داخل، ارتقا دهد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.