دوشنبه, 29 شهريور 1400 :: Monday, 20 September 2021
 
کد خبر: 94744

حباب سکه به ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت

حباب سکه به ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت
نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: روند کاهشی قیمت طلا و سکه طی ۹ ماه گذشته بی سابقه بوده است و حباب سکه به حدود ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.
پایگاه خبری ریشه

محمد کشتی‌آرای ، در توضیح روند امروز قیمت طلا و سکه در بازار گفت: روند قیمت طلا و سکه امروز هم مثل چند روز گذشته برخلاف افزایش قیمت جهانی طلا در کشور شاهد کاهش شدید قیمت طلا و سکه در بازار هستیم.

وی در توضیح علت روند نزولی طلا و سکه در مقابل افزایش اُنس جهانی طلا گفت: کاهش قیمت ارز دلیل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار است به طوریکه قیمت دلار که شاخص قیمت گذاری است در چند روز اخیر حدود هزار و ۴۰۰ تومان کاهش یافته است و این موضوع بر قیمت طلا و سکه تاثیر گذار بوده است.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: قیمت‌های فعلی در بازار طلا و سکه در ۹ ماه گذشته بی سابقه بوده است به طوریکه اُنس جهانی طلا تا رقم هزار و ۷۹۰ دلار نیز بالا رفت، اما در حال حاضر هر اُنس به رقم هزار و ۷۷۵ دلار رسیده است.

کشتی‌آرای در توضیح قیمت انواع سکه در بازار گفت: قیمت سکه طرح قدیم نسبت به روز شنبه این هفته حدود ۴۰۰ هزار تومان کاهش یافته و به رقم ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: هر قطعه سکه طرح جدید نسبت به اول هفته جاری با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی در حال حاضر با ۱۰ میلیون و ۹۰ هزار تومان در حال معامله است.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه تاکید کرد: نیم سکه با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت به رقم ۶ میلیون تومان رسیده است و هر قطعه ربع سکه با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به اول هفته جاری با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

کشتی‌آرای گفت: سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز با کاهش ۱۵۰ هزار تومان با رقم ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال معامله است.

هر مثقال طلا در حال حاضر در بازار با رقم ۴ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان معامله می‌شود و هر گرم طلای ۱۸ عیار با حدود ۴۵ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته جاری به حدود یک میلیون تومان رسیده است.

در پی روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه حباب سکه نیز روند کاهشی داشته و به حدود ۲۰۰ هزار تومان رسیده است به طوریکه در ۹ ماه گذشته حباب سکه به این رقم نرسیده بود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.