دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 94663

جلسات کمیسیون‌های مجلس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

جلسات کمیسیون‌های مجلس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: تا اطلاع ثانوی جلسات کمیسیون‌های تخصصی،کارگروه‌ها و دیدارهای نمایندگان برگزار نمی‌شود و برگزاری نشست‌های علنی نیز محدود خواهد شد.
پایگاه خبری ریشه

محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تصمیم اخیر هیئت رئیسه قوه مقننه، اظهار داشت: با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا با تصمیم هیئت رئیسه قرار شد فعلا برای برخی از فعالیت‌های مجلس و نمایندگان محدودیت‌هایی ایجاد شود.

وی درهمین راستا افزود:بر همین اساس قرار شد جلسات کمیسیون‌های تخصصی ،کارگروه‌های  مجلس و همچنین دیدارهای نمایندگان  برگزار نشود و جلسات نشست‌های علنی قوه مقننه نیز محدود شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره تصمیم دیگر هیئت رئیسه مجلس، بیان کرد: در این جلسه درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نیز مقرر شد توسط کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی آخرین اصلاحات  انجام شود و در صورت عدم حل مشکل، اصرار به مجلس پیشنهاد شود تا در صورت تصویب، مجمع خود تصمیم گیری درباره سامان یافتن یا هرج و مرج در ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد.

 با شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا برگزاری جلسات علنی مجلس از 3 روز در هفته به 2 روز کاهش یافته بود که احتمالا با تصمیم جدید تغییراتی در شیوه یا زمان برگزاری جلسات علنی از سوی هیئت رئیسه اتخاذ شود؛ همچنین پیش از این در زمان و محل برگزاری کمیسیون‌های تخصصی نیز محدودیت‌هایی ایجاد شده بود که با تصمیم جدید فعلا جلسات کمیسیون‌ها برگزار نمی‌شود.

لازم به ذکر است در سال جدید تا کنون 8 تن از نمایندگان به کرونا مبتلا شده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.