دوشنبه, 26 مهر 1400 :: Monday, 18 October 2021
 
کد خبر: 94634

زلزله شدید در بندر گناوه

زلزله شدید در بندر گناوه
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر مرز استان‌های بوشهر و فارس حوالی بند گناوه را لرزاند.
پایگاه خبری ریشه

‌زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین مرز استان‌های بوشهر و فارس حوالی بندر گناوه را لرزاند.

مصدومیت 5 نفر تاکنون

قوسیان مقدم سخنگوی هلال احمر گفت: زلزله 5.9 ریشتری در بوشهر تاکنون 5 مصدوم داشته است که 4 نفر در گناوه و یک نفر هم در دیلم آسیب دیده‌اند.

شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده استان بوشهر پایدار شد

علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: ‌در پی بروز سانحه زلزله امروز در شهرستان گناوه، ‌شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده پایدار شده است.

 وی با بیان اینکه در لحظات ابتدایی وقوع زلزله حجم ترافیک بالایی در شبکه‌های ارتباطی وجود داشت، افزود: در بررسی‌های صورت گرفته و تماس با فرماندار شهرستان گناوه اکنون شبکه‌های ارتباطی هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر تصریح کرد: تیم‌های پشتیبانی شرکت‌های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، اپراتورهای همراه در مناطق زلزله زده در منطقه برای حل اشکالات احتمالی حادثه حضور دارند.

هفتمین زمین‌لرزه متوالی در گناوه؛ این بار 4 ریشتر

 بزرگی: 4
 محل وقوع: مرز استان‌های بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 12:29:36
طول جغرافیایی: 50.64
عرض جغرافیایی: 29.73
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

دیوارها ترک خوردند

 

سخنگوی جمعیت هلال احمر در خصوص تازه ترین خسارت زلزله 5.9 ریشتری بوشهر گفت: تخریب و ترک خوردگی دیوارهای منازل تا این لحظه گزارش شده و 5200 تخته چادر آماده است تا در صورت نیاز توزیع شود. 21 روستا با 4553 نفر شامل 1179 خانوار تحت تاثیر این زلزله قرار گرفتند. 

وی افزود: آماده باش 385 نیروی عملیاتی شامل 77 تیم، 15 پایگاه، 10 شعبه و دفاتر نمایندگی در استان بوشهر، 607 نیروی عملیاتی در قالب 81 تیم در کهگیلویه و بویراحمد، 1663 نیروی عملیاتی در قالب 165 تیم در خوزستان، 612 نیروی عملیاتی شامل 90 تیم در هرمزگان اعلام شده که به طور کلی بیش از 3260 نیروی عملیاتی در قالب 413 تیم آماده باش هستند.

مصدومیت 2 نفر در زلزله بندرگناوه

سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه پس از زلزله گناوه تمام مراکز درمانی استان به حالت آماده‌باش در آمدند، گفت: طبق بررسی‌های اولیه، زلزله دو مصدوم در شهرستان گناوه داشته است.

وی با بیان اینکه آمبولانس برای انتقال آنها به مرکز درمانی اعزام شده است، افزود: تاکنون گزارشی از تلفات زلزله نداشته‌ایم و امیدواریم این روند همچنان ادامه ‌داشته‌ باشد و شاهد جان باختن مردم منطقه بر اثر زلزله نباشیم.

 

ششمین زمین لرزه گناوه را لرزاند

 بزرگی: 3.7
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 12:17:02
طول جغرافیایی: 50.66
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

آماده‌باش چهار فروند بالگرد برای امدادرسانی

محمدحسن قوسیان مقدم سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از آماده‌باش چهار فروند بالگرد در استان‌های معین منطقه زلزله زده گناوه استان بوشهر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی زمین لرزه 5.9 ریشتری در این منطقه خبر داد.  

وی ‌از اعلام آماده باش و وضعیت نارنجی به استان‌های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان خبر داد و گفت: ‌‌پس از دریافت گزارش‌های ارزیابی شده میدانی از طرف تیم‌های ارزیاب اعزامی به محل و کانون اصلی این زمین‌زلزله و روستاهای اطراف آن گزارش خسارات احتمالی این زمین‌لرزه متعاقبا اعلام می‌شود.

برگزاری جلسه مدیریت بحران ‌در گناوه

براساس گزارش خبرنگار تسنیم از منطقه زلزله زده، با توجه‌ به اینکه زلزله گناوه در بوشهر، دیلم و دشتستان نیز احساس شده است، براساس اعلام فراخوان استانداری، جلسه مدیریت بحران شهرستان گناوه تشکیل شد و مسئولان دستگاه های مختلف در حوزه‌های آب، برق، گاز، تلفن و ... وضعیت و سطح خسارت‌ها را بررسی می‌کنند.

زلزله تلفات جانی نداشت

مدیرکل بحران استان بوشهر با اعلام اینکه ‌زلزله گناوه تلفات یا مصدوم نداشته است، گفت: فقط خسارت به برخی خانه‌های روستایی وارد آمده که در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب در حال بررسی نقطه‌ای مناطق زلزله‌زده هستند، افزود: خسارت‌هایی از منا‌طق روستایی شامل ریزش دیوار، خانه‌های قدیمی و ... تاکنون به دست ما رسیده است و با توجه به اینکه 30 روستا در منطقه وجود دارد تمام این روستاها برای برآورد کلی خسارت باید ارزیابی‌ شود.

 

پنجمین زلزله بندر گناوه را لرزاند

 بزرگی: 3.5
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 12:00:07
طول جغرافیایی: 50.64
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

قطعی برق، تلفن و اینترنت در گناوه ‌

براساس گزارش خبرنگار تسنیم در منطقه ‌این زلزله، هم اکنون سبب ‌قطعی برق، تلفن ثابت و اینترنت در شهر گناوه و وحشت مردم شده است و مردم از ترس پس‌لرزه‌ها در خیابان‌ها به سر می‌برند.

استان خوزستان به حالت آماده باش‌ درآمد

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به زلزله 5.9 ریشتری در گناوهه اظهار داشت:‌در پی زمین لرزه در استان بوشهر به سراسر این استان اعلام آماده باش شده است.

وی با بیان ‌اینکه در صورت نیاز آماده کمک رسانی به مردم منطقه هستیم، افزود: این زلزله در برخی نقاط استان خوزستان احساس شده است.

اعزام 4 گروه ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله‌زده بندرگناوه

رئیس جمعیت هلال احمر استان بوشهر از اعزام چهار گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده حوالی بندر گناوه واقع در استان بوشهر به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.

اسماعیل چهله‌زاده در گفت وگو با تسنیم افزود: پس از کسب وقوع خبر زمین لرزه 5.9 ریشتری در منطقه یادشده ، بلافاصله ستاد بحران در سازمان امداد و نجات تشکیل و با هماهنگی های انجام شده، دستورات لازم برای اعزام گروه های ارزیاب به منطقه وقوع زلزله صادر شد.

وی توضیح داد: اکنون گروه های ارزیاب هلال احمر به منطقه وقوع زمین لرزه اعزام و پس از حضور به بررسی خسارات احتمالی این زمین لرزه  خواهند پرداخت. 

رئیس ‌جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر ادامه داد: به محض کسب اخبار جدید از منطقه زلزله‌زده گروه های امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری و حمایت های روانی برای ارایه خدمات امدادی به منطقه یاد شده اعزام خواهند شد.

زلزله 4.4 ریشتری در گناوه

زمین لرزه‌‌ای به بزرگی 4.4 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین دوباره مرز استان‌های بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه را لرزاند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

 بزرگی: 4.4
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:40:28
طول جغرافیایی: 50.65
عرض جغرافیایی: 29.79
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

اعزام تیم‌های اورژانس به مناطق زلزله‌زده

‌رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به زمین لرزه 5.9 ‌ریشتری در بندر گناوه گفت: بلافاصله تیم های واکنش سریع اورژانس و 4  تیم ارزیاب اورژانس به منطقه اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکهه این حادثه تا کنون یک مصدوم داشته که ناشی از ترس او بوده است، افزود: مراکز درمانی در شهرستان های دیلم، بوشهر و دشتستان در آماده باش هستند و اورژانس هوایی نیز اعزام شده است.

زلزله 3.9 ریشتری برای بار سوم گناوه را لرزاند

 بزرگی: 3.9
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:33:08
طول جغرافیایی: 50.71
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 0 کیلومتر

احتمال خسارت به خانه‌های روستایی در گناوه

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه در گفت وگویی تلفنی اعلام کرد: هنوز گزارشی از خسارت به دست ما نرسیده اما  بخشدار مرکزی و دهیاران برای بررسی میزان خسارت گروه‌هایی را به روستاهای مختلف فرستاده‌اند.

وی با بیان اینکه با توجه به شدت زلزله به نظر می‌رسد که برخی خانه‌های قدیمی روستایی آسیب دیده باشند، گفت: کانون زلزله ساحل گناوه بوده است.

گناوه دوباره لرزید؛ این بار 4.5 ریشتر

بزرگی: 4.5
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:25:57
طول جغرافیایی: 50.62
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

 

 بزرگی: 5.9
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:11:50
طول جغرافیایی: 50.72
عرض جغرافیایی: 29.76
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

 نزدیک‌ترین شهرها:
28 کیلومتری بندر گناوه (بوشهر)
31 کیلومتری بندر ریگ (بوشهر)
41 کیلومتری شبانکاره (بوشهر)
     
 نزدیکترین مراکز استان:
91 کیلومتری بوشهر
131 کیلومتری یاسوج

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.