• هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده از سوی ائتلاف سعودی، کارشکنی سعودی در پرونده اسیران، برگزای تجمعات ضد جنگ و محاصره یمن و نیز مخالفت مراکز دینی یمنی با تصمیم ریاض درباره حج از مهمترین اخبار این کشور است.
سه شنبه, 25 خرداد 1400 :: Tuesday, 15 June 2021
 
کد خبر: 94611

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد: قوه قضائیه دلگرمی مناسبی برای بخش‌های تولیدی ایجاد کرده است

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد: قوه قضائیه دلگرمی مناسبی برای بخش‌های تولیدی ایجاد کرده است
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: حمایت از بخش‌های تولیدی باید به عنوان یک دید ملی صورت بگیرد و حضور قوه قضاییه دلگرمی مناسبی برای بخش‌های تولیدی ایجاد کرده است.
پایگاه خبری ریشه
سید رسول خلیفه سلطانی  با اشاره به جلسه رئیس دستگاه قضا با فعالان حوزه اقتصادی که به منظور بررسی نقش دستگاه قضایی در رفع موانع تولید برگزار شد، گفت: نشست تولیدکنندگان با رئیس قوه قضاییه در سالی که به نام حمایت از تولید نامگذاری شده است  فرصت مغتنمی برای ارزیابی و مطرح شدن این  مشکلات است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: حمایت از بخش‌های تولیدی باید به عنوان یک دید ملی صورت بگیرد و حضور قوه قضاییه دلگرمی مناسبی برای بخش‌های تولیدی ایجاد کرده است.

وی افزود: اگر تولید در شرایط مناسبی باشد و مانع  خاصی بر سر جریان تولید نباشد واحد‌های تولیدی می‌توانند مطابق قوانین تسهیلات بانکی را بر اساس نرخ سپرده و پس انداز پرداخت کنند.

سلطانی ادامه داد: برخی از فعالیت‌های تولیدی به دلیل برنامه ریزی غیر صحیح و روند اشتباه با مشکلات  فراوانی مواجه می‌شوند و امکان بازپرداخت مطالبات خود را ندارند، دولت باید با شناسایی دقیق جریان سرمایه گذاری از تولید واقعی در کشور حمایت کنند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ادامه داد: در جلسه تولیدکنندگان با رئیس قوه قضاییه بحث‌هایی نیز در خصوص عملکرد ستاد تنظیم بازار مطرح شد عمده مشکلات تولیدکنندگان به برخی از قیمت‌های دستوری است که باعث بر هم خوردن تعادل در بازار شده است، خوشبختانه آیت الله رئیسی ضمن آگاهی نسبت به این موضوع از حمایت‌های لازم برای قیمت گذاری که در آن هم تولید کننده و مصرف کننده منتفع شود، حمایت کرد.

وی با بیان اینکه ستاد تنظیم  بازار باید در کالا‌هایی که محدودیت در در بازار احساس می‌شود ورود کند، افزود: زمانی که تولید  فولاد در کشور با مازاد تولید مواجه است قیمت‌گذاری دستوری محلی از اعراب ندارد و باید نحوه قیمت‌گذاری در کف بازار بر اساس میزان عرضه و تقاضا صورت گیرد.

سلطانی بیان کرد: میزان تولید فولاد در کشور دو برابر نیاز بازار‌های داخلی است، ممنوعیت صادرات می‌تواند روند تولید را با توقف مواجه کند و از سوی دیگر باعث کاهش اشتغال زایی در این صنعت شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد تصریح کرد: خوشبختانه موانع صادرات فولاد برداشته شده است، اما وضع برخی از بخشنامه‌های خلق الساعه می‌تواند مشکلات فراوانی را برای بازاریابی فولاد ابجاد کند که در جلسه با رییس قوه فضاییه این موضع نیز مطرح شد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.