دوشنبه, 4 مرداد 1400 :: Monday, 26 July 2021
 
کد خبر: 94589

روحانی: تا آخر این هفته ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر واکسینه می‌شوند

روحانی: تا آخر این هفته ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر واکسینه می‌شوند
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای کنترل کرونا باید دست به دست هم دهیم، افزود: تا آخر این هفته ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر واکسینه می‌شوند و اگر ۷ -۸ میلیون واکسن وارد کرده و به گروه‌های حساس و پرخطر هم تزریق کنیم اطمینان خاطر بیشتری ایجاد می‌شود.
پایگاه خبری ریشه

 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: غیر از کنترل سفر‌های بین شهری، سفر‌های درون شهری و تعداد افراد درون خودرو‌های شخصی نیز باید برای رعایت دستورات بهداشتی کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه برای کنترل کرونا باید دست به دست هم دهیم، افزود: نباید تریبونی داشته باشیم که آرامش را به هم بزند. تریبون‌ها باید آموزش، آرامش و هشدار‌های بهداشتی لازم را به مردم بدهند تا به نقطه مطلوب کنترل بیماری کرونا برسیم.

روحانی با تاکید بر رعایت تجربیات کنترل و درمان بیماری کرونا طی سه پیک گذشته عنوان کرد: استان‌ها در ابتلاء به کرونا  وضعیت شبیه به هم ندارند. بسیاری از استان‌ها هنوز به نقطه پیک نرسیدند، برخی هم در مسیر پیک بالاتر هستند و برخی از استان‌ها وضعیت بهتری دارند، ولی در مجموع همه باید دستورات و پروتکل‌ها را رعایت کنیم.

رئیس جمهور درباره واکسن کرونا عنوان کرد: ما باید به فکر تولید واکسن برای سال‌های بعد و نیز به صورت انبوه باشیم تا از این مشکل عبور کنیم. روزی که ما رفتیم از روسیه و چین واکسن تهیه کنیم در فضای مجازی جوسازی‌هایی صورت گرفت و برخی گفتند، اگر واکسن روسی یا چینی بخرند ما نمی‌زنیم، حال همان افراد می‌گویند چرا واکسن چینی نخریدید.

وی گفت: تا آخر این هفته ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر واکسینه می‌شوند و اگر ۷ -۸ میلیون واکسن وارد کرده و به گروه‌های حساس و پرخطر هم تزریق کنیم اطمینان خاطر بیشتری ایجاد می‌شود. در همین ماه‌های باقی مانده دولت، هزار‌ها تخت بیمارستانی آماده می‌شود و برای آن تزریق مالی صورت می‌گیرد، برای اینکه با راحتی بیشتر این هفته‌های سخت را بگذرانیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز با ویروس جدیدی مواجه شده ایم که قدرت سرایت آن ۷۰ درصد بیشتر از ویروس قبلی است و شرایط امروز با شرایط قبلی متفاوت است، گفت: برای بدست آوردن موفقیت در این شرایط، رعایت دقیق و کامل همه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی لازم و ضروری است.

 روحانی با تاکید بر اینکه تنها رعایت یک پروتکل کافی نیست، افزود: همه پروتکل‌ها از جمله شستن دست ها، استفاده از ماسک، پرهیز از تجمع‌ها و دورهمی ها، سفر نکردن وایزوله و قرنطینه کامل افراد مبتلا باید به صورت کامل و دقیق رعایت شود تا بتوانیم از این مرحله سخت عبور کنیم.

وی با بیان اینکه تغییر سبک زندگی، رعایت همه پروتکل‌ها را در بر می‌گیرد و می‌تواند مسیر ما را برای مقابله با این بیماری به طور کامل مشخص کند، اظهار داشت: همه تریبون‌ها هم شامل هشدار باشند و هم به جامعه آرامش دهند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هفته بسیار سختی را پیش رو داریم، تاکید کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا رعایت پروتکل‌ها به بالای ۹۰ درصد برسد تا بتوانیم این موج جدید و سخت بیماری را در هفته آینده مهار کنیم.

وی اظهار داشت: براساس مطالب بیان شده تنها یک بار تزریق واکسن کفایت نمی‌کند و ممکن است ۶ ماه دیگر دوباره لازم باشد که واکسن تزریق شود. امروز همچنین وزیر بهداشت و درمان اعلام کرد که واکسن نمی‌تواند مصونیت ۲ ساله و حتی یکساله ایجاد کند، لذا باید به فکر تهیه واکسن انبوه حتی برای سال‌های آینده باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز تهیه واکسن یک امر ضروری است، اظهار داشت: البته واکسنی که خریداری می‌شود، حتماً باید وزارت بهداشت و درمان آن را تأیید کند.اگر شرکتی که مورد قبول وزارت بهداشت و درمان است و می‌تواند واکسنی را با ارز نیمایی خریداری و در بازار عرضه کند، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: دولت همه توان خود را برای اینکه واکسن داخلی زودتر به نتیجه برسد، بکار گرفته است. چرا که برای ما مهم است که روی پای خود بایستیم و بسیار امیدوار هستیم که در تابستان بتوانیم از واکسن داخلی استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.