سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 :: Tuesday, 11 May 2021
 
کد خبر: 94557

بورس در هفته‌ای که گذشت/ شاخص ۱۲ هزار واحد ریخت

شاخص بورس و اوراق بهادار در هفته اخیر با اُفت بیش از ۱۲ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحدی بازگشت.
پایگاه خبری ریشه

بررسی روند هفتگی شاخص بورس و اوراق بهادار حاکی از آن است که بازار سرمایه این هفته با روند نزولی پشت سر گذاشت و فقط یک روز هفته در هفته اخیر مثبت بوده است.

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت کار خود را از کانال یک میلیون و ۲۵۵ هزار واحدی آغاز کرد و با اُفت بیش از ۱۲ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحدی رسید.

شاخص کل بورس و اوراق بهادار در روز شنبه مورخ ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ با اُفت بیش از ۹ هزار و ۱۵۱ واحدی به پله یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحدی رسید و شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با اُفت بیش از ۷۲ واحدی به پله ۱۷ هزار و ۸۵۲ واحدی بازگشت.

در دومین روز هفته مورخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ شاخص بورس و اوراق بهادار به روند نزولی خود ادامه داد و با ریزش بیش از ۹ هزار و ۷۷۵ واحدی به پله یک میلیون و ۲۳۰ هزار واحدی بازگشت و فرابورس اُفت ۷۹ واحدی راتجربه کرد.

شاخص بورس در سومین روز هفته نیز روند منفی خود را حفظ کرد و با ریزش بیش از ۴ هزار واحدی به پله یک میلیون و ۲۲۶ هزار واحدی رسید، اما فرابورس تغییر رویه داد و با رشد بیش از ۲۴ واحدی به پله ۱۷ هزار و ۷۹۶ واحدی رسید.

پس از گذراندن ۳ روز منفی، شاخص در چهارمین روز هفته روند خود را تغییر داد و با رشد بیش از ۱۸ هزار و ۴۵۷ واحدی به پله یک میلیون و ۲۴۴ هزار واحدی بازگشت و فرابورس با رشد بیش از ۱۴۳ واحدی به پله ۱۷ هزار و ۹۴۰ واحدی دست یافت.

روند مثبت شاخص بورس در هفته اخیر عمر زیادی نداشت و شاخص مجددا در آخرین روز کاری هفته منفی شد و با ریزش بیش از یک هزار و ۳۲۰ واحدی به پله یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحدی رسید. اما فرابورس همچنان مثبت ماند و با رشد بیش از ۱۱ واحدی به پله ۱۷ هزار و ۹۵۱ واحدی رسید.

به طور کلی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت روز‌های خوبی را پشت سر نگذاشت و روند منفی بازار اول و آخر هفته بر بازار حاکم بود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.