سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 :: Tuesday, 11 May 2021
 
کد خبر: 94481

مخالفت الجزائر با پذیرش داعشی‌های تحت بازداشت «قسد»

دولت الجزائر با درخواست سازمان ملل مبنی بر پذیرش اتباع این کشور که به صفوف داعش در سوریه پیوسته‌اند، مخالفت کرد.
پایگاه خبری ریشه

 دولت الجزائر به سازمان ملل ابلاغ کرد که بدون وجود ادله و اطلاعات روشن مبنی بر الجزائری بودن داعشی‌ها در اردوگاه‌های شمال شرق سوریه، هرگز حاضر به پذیرش آن‌ها نیست.

هیأت نمایندگی دائم الجزائر در سازمان ملل در پاسخ به گزارش این سازمان تأکید کرد: هیچ دلیلی مبنی بر وجود اتباع الجزائری در میان داعشی‌ها یا خانواده‌های آن‌ها که در شمال شرقی سوریه بازداشت هستند، وجود ندارد.

شماری از داعشی‌ها و اعضای خانواده‌های آن‌ها در حال حاضر در اردوگاه‌ها و بازداشتگاه‌هایی در شمال شرقی سوریه در بازداشت «قوات سوریة الدیمقراطیة» (قسد) هستند.

طبق گزارش وبگاه «العربی الجدید»، سازمان ملل ۲۶ ژانویه گذشته در گزارشی خطاب به الجزائر و ۵۷ کشور دیگر از آن‌ها خواست تا بدون معطلی اتباع خود را که در میان این داعشی‌ها هستند به کشورهایشان بازگرداندند.

در این گزارش درباره نابسامانی اوضاع امنیتی و انسانی در دو اردوگاه الهول و الروج (۶۴ هزار نفر) ابراز نگرانی شده است.

دولت الجزائر در پاسخ به این گزارش گفته است که هیچ ادله محکمی مبنی بر وجود اتباع الجزائری در میان این داعشی‌ها وجودن ندارد و کارشناسان سازمان ملل نیز از طرف‌هایی که این ادعا را مطرح کرده‌اند (قسد) بخواهد تا اطلاعات تکمیلی و اسامی و القاب افراد که نشان دهد آن‌ها الجزائری هستند، ارائه کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.