يكشنبه, 26 ارديبهشت 1400 :: Sunday, 16 May 2021
 
کد خبر: 94383

سخنگوی ستاد انتخابات: فعالیت داوطلبان در فضای مجازی نباید با قوانین و مقررات مغایرت داشته باشد

سخنگوی ستاد انتخابات: فعالیت داوطلبان در فضای مجازی نباید با قوانین و مقررات مغایرت داشته باشد
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: به‌طور قطع هر فرصت و هر ابزاری که در فضای واقعی و مجازی است و فعالیتش مغایرتی با قوانین و مقررات نداشته باشد، می‌تواند محملی برای عرضه توانمندی و قابلیت‌های نامزد‌های انتخابات پیش‌رو باشد.
پایگاه خبری ریشه
سید اسماعیل موسوی با اشاره به نحوه و فضای انجام تبلیغات داوطلبان انتخابات و بحث‌های انتخاباتی آغاز شده در برخی نرم‌افزارها اظهار داشت: فضای مجازی یکی از ابزار و فرصت‌های جدیدی است که در انتخابات‌های مختلف دنیا، نقش موثر و مهمی ایفا می‌کند. در انتخابات کشور ما نیز این بستر فراهم است.

وی ادامه داد: به‌طور قطع هر فرصت و هر ابزاری که در فضای واقعی و مجازی است و فعالیتش مغایرتی با قوانین و مقررات نداشته باشد، می‌تواند محملی برای عرضه توانمندی و قابلیت‌های نامزد‌های انتخابات پیش‌رو باشد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه برای اولین بار ثبت نام داوطلبان در انتخابات در کشور غیرحضوری انجام شد، گفت: این کار بر مبنای دو ضرورت صورت گرفت، اول اینکه فناوری‌های نوین امروزه به گونه‌ای در زندگی شخصی و اداری ما حضور یافته که چشم پوشی از آن امکان پذیر نیست. علاوه بر آن بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ما را وادار کرد که برای سلامتی مردم در فرایند‌های مختلف انتخابات اندیشه کنیم.
موسوی عنوان کرد: در اولین قدم اپلیکیشن(نرم افزار) موبایلی طراحی کردیم تا مردم با استفاده از آن ثبت نام کنند. همچنین نسخه دستکتاپ نیز برای این کار آماده شد. با دفاتر پیشخوان نیز هماهنگی کردیم تا داوطلبان را نام نویسی کنند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.