سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 :: Tuesday, 11 May 2021
 
کد خبر: 94349

پیشنهاد اتحادیه اروپا برای توقف ۶ ماهه جنگ تجاری با آمریکا

پیشنهاد اتحادیه اروپا برای توقف ۶ ماهه جنگ تجاری با آمریکا
اتحادیه اروپا پیشنهاد داده عوارض دوجانبه بر تجارت کالا بین این اتحادیه و آمریکا به مدت ۶ ماه تعلیق شود.
پایگاه خبری ریشه

والدیس دومبروسکیس، رئیس تجارت اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه پیشنهاد داده عوارضی که بر میلیاردها دلار از واردات کالاها بین اتحادیه اروپا و آمریکا وضع شده، به مدت 6 ماه تعلیق شود.

این پیشنهاد فراتر از چهار ماه تعلیق عوارضی است که ماه گذشته تصویب شد و نشان می‌دهد بروکسل به دنبال توافق در مورد درگیری 16 ساله بر سر یارانه‌های هواپیمایی است.

دومبروسکیس در گفتگو با مجله خبری اشپیگل آلمان گفت:«ما پیشنهاد داده‌ایم تمام عوارض دو جانبه بین اتحادیه اروپا و آمریکا به مدت 6 ماه تعلیق شود تا به یک راه حل برسیم».

وی ادامه داد:«این تعلیق عوارض باعث می‌شود صنایع و کارگران در دو سوی اقیانوس اطلس برای مدتی یک نفس راحت بکشند».

 دو طرف در ماه مارس بر سر تعلیق 4 ماهه عوارض توافق کردند که تمام 7.5 میلیارد دلار عوارض بر واردات از اتحادیه اروپا و همچنین تمام 4 میلیارد دلار عوارض بر کالاهای آمریکایی را متوقف می‌کرد. این عوارض نتیجه پرونده سازمان تجارت جهانی درمورد یارانه های هواپیماسازی‌های ایرباس و بوئینگ است.

دومبروسکیس همچنین گفت اتحادیه اروپا به دقت قانون «کالای آمریکایی بخر» جو بایدن را زیر نظر دارد. این قانون اداره‌های فدرال را ملزم می‌کند که ملزومات خود را از تولیدات ساخته شده در خاک آمریکا را تامین کنند و طبق آن تمام قراردادهای عمومی آمریکا منحصراً به شرکت‌های آمریکایی داده می‌شود.

 

منبع: رویترز

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.