شنبه, 18 ارديبهشت 1400 :: Saturday, 8 May 2021
  • از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    جهان با ویروسی کووید-۴۸ که چه بسا مرگبار‌تر از کووید-۱۹ نیز هست درگیر است، نزدیک به ۷۳ است که این ویروس به جان سرزمین‌های معراج افتاده و علاوه بر مرگ هزاران نفر در سال و انواع آسیب‌های اجتماعی، روانی و اقتصادی، آواره‌گی هزاران هزار نفر را از خانه و سرزمین مادری نیز در پی داشته است.
 
کد خبر: 94342

خدمتکار: نمایشگاه قرآن برای اولین بار «مجازی» برگزار می‌شود

خدمتکار: نمایشگاه قرآن برای اولین بار «مجازی» برگزار می‌شود
مدیرکل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم یازدهم تا بیستم اردیبهشت ماه به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود این تاریخ مصادف است با هجدهم تا بیست و هفتم رمضان که زمانی مناسب برای علاقمندان به علوم قرآنی و محتوا‌های دینی است.
پایگاه خبری ریشه

مرتضی خدمتکارپیرامون برگزاری نمایشگاه قرآن کریم گفت: امسال با وجود ادامه شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنین حفظ فاصله اجتماعی نیز بار دیگر نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی در همین راستا ادامه داد: این اولین بار است که نمایشگاه قرآن کریم به صورت مجازی برگزار می‌شود این مهم با توجه به زیرساخت‌های موجود و تجربه‌ای که در برگزاری نمایشگاه کتاب به دست آمده می‌تواند شرایط مطلوبی را برای ارئه خدمات ارزنده فراهم کند و تلاش می‌شود تا بهترین خدمات به علاقمندان و دوستداران علوم دینی و علوم قرآنی شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن کریم امسال به صورت مجازی زمان و فضایی ارزشمند را برای علاقمندان فراهم می‌کند، زیرا آنان می‌تواند در منزل خود از خدمات ارائه شده استفاده کنند.

خدمتکار به تاریخ برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم اشاره و تاکید کرد: اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم یازدهم تا بیستم اردیبهشت ماه به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود این تاریخ مصادف است با هجدهم تا بیست و هفتم ماه مبارک رمضان که زمانی مناسب برای علاقمندان به علوم قرآنی و محتوا‌های دینی است.

وی پیرامون برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم تصریح کرد: نمایشگاه مجازی قرآن کریم در دو بخش اصلی خدماتی و فروشگاهی به علاقه‌مندان خدمات ارائه خواهد کرد. در بخش فروشگاهی آثار مکتوب حول محور دین اسلام و دفاع مقدس عرضه می‌شود و این امکان برای علاقمندان و شرکت‌کنندگان فراهم می‌شود که بتوانند کالا‌های خود در این عرصه به علاقمندان ارائه کنند در بخش محتوایی نیز با حضور و مشارکت تمامی فعالان در عرصه قرآن کریم و کتاب‌های دینی خدماتی در بستر فضای مجازی ارائه خواهند کرد.

مدیرکل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهلت ثبت نام مراکز قرآنی ناشران و پایگاه‌های مربوط به قرآن کریم و احکام دینی اشاره و اظهار کرد: ناشران و مراکز قرآنی همچنین دست اندرکاران در حوزه دین و تولید محتوای دینی می‌توانند تولیدات خود را در از طریق فراخوان که در روز دوشنبه بیست و سوم تا ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۰ ارائه می‌شود به مدت ۵ روز معرفی و برای شرکت در نمایشگاه مجازی قرآن کریم ثبت نام کنند، پس از پایان ثبت نام و اتمام زمان مشخص شده معاونت عترت و قرآن کریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به درخواست‌ها رسیدگی و پس از بررسی و تایید آنان اقدام به ارائه خدمات لازم خواهد کرد.

خدمتکار تصریح کرد: طبیعتاً این اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که برگزار می‌شود و از آنجا که این نمایشگاه بسیار گسترده بوده و در سطح وسیعی به ارائه خدمات می‌پردازد ممکن است با مشکلات فنی در بستر فضای مجازی همراه شود با این حال تلاش ما بر این است تا تمام مشکلات را مرتفع کنیم و بتوانیم بهترین خدمات را به مردم ارائه کنیم.

وی تاکید کرد: هنوز جزئیات نمایشگاه قرآن در دست بررسی بوده و نیاز به جلسات متعدد دارد و به همین دلیل نمی‌توان در مورد جزئیات دیگری همچون ارائه یارانه ویژه به افراد و فعالین عرصه قرآنی اظهار نظر کرد این موضوعات در جلسات آتی برنامه‌ریزی و اطلاعات آن در اختیار عموم قرار نخواهد گرفت.

مدیرکل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایشگاه‌ها و پویش‌های متعدد در طول ماه مبارک رمضان اشاره و بیان کرد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صدد است تا در ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع و متفاوتی را برای مردم در نظر بگیرد لذا در ماه مبارک رمضان شاهد حضور پویش مردمی با عنوان «قرآن بخوان» خواهیم بود این پویش با هدف انس بیشتر جامعه با قرآن کریم و آموزه‌های دینی در بستر فضای مجازی در نظر گرفته شده که هم اکنون نیز فعالیت خود را آغاز کرده، پویش «بخوان» در نظر دارد تا یک جریان سازی مناسب را در پیش بگیرد و فرصت سازی برای مطرح کردن معارف قرآن کریم و آموزه‌های را ایجاد کند.

 

وی در همین راستا ادامه داد: هدف پویش مردمی «قرآن بخوان» ترویج سبک زندگی قرآنی است لذا از مردم خواسته شده رویکرد‌ها و خاطرات خود را که با آیات قرآن کریم در طی سال‌ها زندگی خود داشته‌اند و به عنوان تلنگر‌هایی از قرآن کریم برای هدایت آن‌ها در نظر گرفته شده را در این پویش مردمی به اشتراک بگذارند این جریان‌سازی فضایی مناسب و مطلوب برای مردم فراهم می‌کند و در عین حال خاطراتی ارزنده برای همه افراد به اشتراک گذاشته می‌شود از سوی دیگر، چون قرآن کریم مایه هدایت است لذا بحث ترویج گفتمان قرآنی مد نظر بوده و در این راستا برنامه‌های گوناگونی در نظر گرفته شده است.

خدمتکار به برنامه دیگری که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فعالیت‌های قرآنی دارد اشاره و خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کمک سازمان امور اداری و استخدامی کشور اقدام به ارائه بسته‌های فرهنگی ویژه کارکنان دولت کرده است این برنامه با هدف نشر و گسترش آموزه‌های قرآن کریم در بین کارکنان ویژه ادارات دولتی در نظر گرفته شده و در عین حال جوایزی ارزنده برای شرکت‌کنندگان و نفرات برتر در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.