سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 :: Tuesday, 11 May 2021
 
کد خبر: 94326

رفع تصرف ۹۲۰ هکتار از اراضی ملی در ایلام

رفع تصرف ۹۲۰ هکتار از اراضی ملی در ایلام
رئیس کل دادگستری استان ایلام از رفع تصرف ۹۲۰ هکتار از اراضی ملی در سال ۱۳۹۹ خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

علی دهقانی، رئیس کل دادگستری استان ایلام از اعاده ۹۲۰ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان ایلام به بیت المال در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

وی تعداد کل پرونده‌های مربوط به اراضی ملی و منابع طبیعی استان ایلام در سال ۱۳۹۹ را ۵۲۰ پرونده بیان کرد که از این تعداد ۲۸۶ فقره پرونده منتهی به صدور حکم شده و ۳۸ مورد از بنا‌ها و مستحدثات غیرقانونی نیز با حکم مراجع قضایی قلع و قمع گردیده است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با اشاره به سیاست‌های دستگاه قضایی در صیانت از اراضی ملی و حفاظت از منابع طبیعی، بر برخورد قاطع دادگستری استان ایلام با هرگونه تخلف و دست اندازی به بیت المال تاکید کرد.

وی صیانت از اراضی ملی و حفاظت از منابع طبیعی را از ماموریت‌های مهم سند تحول قضایی در زمینه احیاء حقوق عامه و گسترش عدالت خواند و افزود: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با تصرف اراضی ملی و انفال و حفاظت از بیت‌المال، برخورد با متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی در سال جدید نیز با جدید پیگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان ایلام خاطرنشان کرد: بدون شک حفاظت و صیانت از بیت المال وظیفه کلیه نهاد‌ها و سازمان‌های متولی است و باید تلاش شود تا با هماهنگی مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و با محوریت اقدامات پیشگیرانه از هرگونه تعدی به بیت المال و حقوق عامه جلوگیری شود.

دهقانی ضمن تاکید برلزوم هماهنگی و تعامل بیش از پیش ادارات و سازمان‌های مربوطه در استان ایلام برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تصرف اراضی ملی، اذعان کرد: مردم نیز باید در راستای دفاع از حقوق خود، نسبت به حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی حساس بوده و در صورت مشاهده تصرف غیر قانونی مراتب را به نهاد‌های نظارتی مربوطه اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.