سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 :: Tuesday, 11 May 2021
 
کد خبر: 94321

دولت مخالف «شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک کشاورزی» است

دولت مخالف «شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک کشاورزی» است
نائب رئیس «کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور برخلاف مصوبه و تصمیمات شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک کشاورزی عمل می‌کند، گفت: دولت به شدت با این تشکیلات مخالف است و اجازه ابلاغ مصوبه این شورا را نمی‌دهد که باید گفت این مسئله کاملاً غیرقانونی است.
پایگاه خبری ریشه

جلال محمودزاده با اشاره به سرنوشت قانون تشکیل شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک کشاورزی گفت: متاسفانه رئیس جمهور برخلاف مصوبه و تصمیمات این شورا عمل می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور اخیرا مصوبات این شورا را تایید نکرد، اظهار داشت: دلیل این مسئله این است که دولت اذعان دارد که قیمت تعیین شده محصولات کشاورزی در این شورا افزایش زیادی داشته است، این در حالی است که اظهارنظر دولت در این زمینه خلاف قانون است چرا که محل تصمیم‌گیری برای تعیین قیمت محصولات استراتژیک کشاورزی همین شورا است که با مصوبه قانونی مجلس آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک کشاورزی متشکل از رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سه نماینده از کشاورزان نمونه کشور و غیره است، بیان داشت: ریاست این شورا نیز بر عهده وزیر جهاد کشاورزی گذاشته شده است تا قیمت واقعی محصولات استراتژیک کشاورزی با حضور این مسئولین تعیین شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: البته این شورا فقط به تعیین قیمت محصولات استراتژیک کشاورزی نمی‌پردازد و تامین نهاده‌ها و سیاست‌گذاری در امر بازرگانی، تولید و فروش محصولات کشاورزی از جمله ماموریت‌های این شورا قلمداد می‌شود.

نائب رئیس «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست» تاکید کرد: متاسفانه دولت به شدت با این تشکیلات مخالف است و اجازه ابلاغ مصوبه این شورا را نمی‌دهد که باید گفت این مسئله کاملاً غیرقانونی است و ما از طریق «کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» و مکاتباتمان با وزارت دادگستری، مشغول پیگیری این مسئله هستیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.