سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 :: Tuesday, 11 May 2021
 
کد خبر: 94285

فضل‌‎الهی: نوروز فرصت مناسبی برای مهار کرونا بود که از دست رفت

فضل‌‎الهی: نوروز فرصت مناسبی برای مهار کرونا بود که از دست رفت
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: ایام نوروز سال ۱۴۰۰ با توجه به تعطیلات پانزده روزه خود می‌توانست به بهترین زمان برای مهار کرونا مبدل شود، اما با وجود مسافرت‌های نوروزی و دید و بازدید‌های فراوان این فرصت کاملا از دست رفت و بیشتر به یک خطر مبدل شد.
پایگاه خبری ریشه

شمسی فضل الهی پیرامون شیوع موج تازه بیماری کرونا و شرایط کاری خود گفت: ایام نوروز سال ۱۴۰۰ با توجه به تعطیلات پانزده روزه خود می‌توانست به بهترین زمان برای مهار کرونا مبدل شود، اما با وجود مسافرت‌های نوروزی و دید و بازدید‌های فراوان این فرصت کاملا از دست رفت و بیشتر به یک خطر مبدل شد.

وی در همین راستا ادامه داد: ما می توانستیم کمی با مدیریت بهتر و جلوگیری از مسافرت های نوروزی به موج چهارم کرونا نرسیم، پیش از نوروز آمار مبتلایان بسیار پایین بود اما امروز شاهد آن هستیم که بار دیگر مجبور شدیم که اکثریت شهرها را تعطیل کنیم. بخشی از این اتفاق به خود ما بر می گردد، باید بیشتر مراعات می کردیم تا وضع اینگونه نمی شد. 

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره فعالیت های کاری خود در عرصه بازیگری اضافه کرد: کرونا نمی گذارد دیگر به بازیگری فکر کنم، وضعیت خطرناک است و طبیعتا با سن من این خطر دو چندان می شود، به هیچ وجه نباید ریسک کرد، البته هیچ بازیگری را منع نمی کنم زیرا بالاخره باید به فکر معاش بود و وقتی هیچ کمکی نمی شود خودمان باید کار کنیم.

وی در همین راستا ادامه داد: همه ما می‌دانیم که بازیگری که بدون ماسک جلوی دوربین می رود علنا جانش را کف دستش گذاشته است اما چطور می توان به وی ایراد گرفت وقتی این حرفه برایش شغل بوده و باید زندگی خود و خانواده خود را از این راه تامین کند، شک نکنید همه بازیگرانی که امروز جلوی دوربین می روند از این خطر آگاهند اما مگر چاره دیگری هم دارند؟.

بازیگر سریال «بوی باران» با خطرناک خواندن بیماری کرونا اضافه کرد: بسیاری از ما شاید در ابتدا بیماری را جدی نگرفتیم و همین عاملی شد تا درگیر بیماری شویم، اگر امروز آمار تا این حد بالا رفته ما باید هوشیار باشیم که هیچکداممان دیگر در امان نیستیم. بیماری با سرعت بالایی پخش می‌شود و خود من هم تعداد زیادی از افرادی که می‌شناسمشان را دیدم که به کرونا مبتلا شدند.

وی درباره حضور جوانان در عرصه بازیگری اضافه کرد: بازیگری شاید از دور جذاب باشد، اما به واقع که حرفه بسیار سختی است، بازیگری برای هر فردی می‌تواند جذابیت داشته باشد، اما باید بگویم که این حرفه فارغ از اتفاقاتی که از دور برای آدم‌ها جذاب به نظر می‌رسد کار آسانی نیست.

این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: همه فکر می‌کنند که دستمزد بازیگران بالا است، همگی ثروتمند هستند و به راحتی زندگی می‌کنند، اما به واقع این مبالغ شاید تنها برای چند نفر خاص باشد، اکثر بازیگران دستمزد‌های بسیار کمی را می‌گیرند و گا‌ها طلبشان پرداخت هم نمی‌شود.

وی در همین رابطه تصریح کرد: توصیه من به جوانان این است که از دانشگاه شروع کنند، آموزش بازیگری را آکادمیک بیاموزند و هر روز کتاب بخوانند، مطالعه برای یک بازیگر واجب‌ترین اتفاق است، مطالعه دید و نگاه یک بازیگر را گسترش می‌دهد، وی را به بلوغ می‌رساند و از او فردی می‌سازد که به عنوان بازیگر مولف شناخته شود.

بازیگر سریال «باغ سرهنگ» توجه به تجربیات بازیگران باتجربه را لازمه بازیگران جوان دانست و اضافه کرد: جوانانی که به بازیگری هستند باید احترام گذاشتن به پیشکسوتان خود را یاد بگیرند، همانطور که ما در جوانی به پیشکسوتان خود احترام می‌گذاشتیم، از تجربیات آن‌ها استفاده کنند و سعی کنند از آگاهی آن‌ها برای رشد و ترقی خودشان بهره ببرند، بازیگری هنری بی انتها است، همیشه باید در حال یادگیری باشید و هیچ وقت فکر نکنید که کار شما به عنوان یک بازیگر به اتمام رسیده است.

فضل الهی در همین رابطه خاطرنشان کرد: به تمامی جوان توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهند وارد عرصه بازیگری شوند تماما به سختی‌ها آگاه باشند، به شب نخوابیدن ها، دوری از خانواده و گا‌ها نداشتن پیشنهاد فکر کنند، آن‌ها نباید مجذوب سرابی شوند که رسانه‌ها از این شغل ساخته اند، بازیگری سخت، اما راهی است که عشق می‌طلبد، اگر تمامی خود را در این را نگذارید پیروز نمی‌شوید.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.