پنجشنبه, 7 مرداد 1400 :: Thursday, 29 July 2021
 
کد خبر: 94271

معاون بنیاد مسکن: حدود ۹ هزار واحد مسکن ملی مشکل زمین دارند

معاون بنیاد مسکن: حدود ۹ هزار واحد مسکن ملی مشکل زمین دارند
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تاکنون ۴۶ هزار و ۳۹۱ مورد مبلغ اولیه ثبت نام اقدام ملی مسکن را واریز کرده اند و حدود ۹ هزار واحد مشکل زمین دارند.
پایگاه خبری ریشه

جواد حق شناسدر توضیح آخرین وضعیت ساخت طرح اقدام ملی مسکن گفت: از پروژه‌های مربوط به بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی مسکن که مربوط به ۶۱۷ شهر می‌شود حدود ۵۱ هزار و ۶۹۷ نفر افتتاح حساب کردند که از این تعداد ۴۶ هزار و ۳۹۱ نفر مبلغ ۴۰ میلیون تومان را واریز کرده اند.

وی افزود: از ۴۶ هزار و ۳۹۱ موردی که مبلغ خود را واریز کرده اند حدود ۹ هزار واحد مشکل زمین دارند که در تغییر کاربری قرار دارند یا در مرحله تامین خدمات هستند در نتیجه پیگیر هستیم مشکلات واحد‌ها رفع شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص مشکل حقوقی برخی از زمین‌های اقدام ملی مسکن گفت: برخی از زمین‌ها در استان‌های مختلف با سند دولت تحویل ما داده شده است، اما برخی از افراد مدعی مالکیت این زمین‌ها هستند که تا تعیین تکلیف آن‌ها زمان بر است.

حق شناس تاکید کرد: در بعضی موارد کار ساخت و ساز با توجه به ارائه سند از سوی افراد دیگر در مرحله مقدماتی متوقف شده است که با توجه به انبوه پرونده‌ها از قوه قضاییه درخواست داریم این پرونده‌ها را اولویت قرار دهند چرا که رفع مشکل این پرونده‌ها به نفع مردم است.

وی در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر ۳۷ هزار و ۵۱ نفر واریز وجه انجام داده اند و زمین نیز به آن‌ها تخصیص داده شده است که از این تعداد مسئولیت ساخت بالغ بر ۲۲ هزار و ۴۱۴ واحد از سوی بنیاد مسکن پذیرفته شده است به طوری که مصالح به صورت مستقیم خرید می‌شود و نیروی کار به صورت پیمان دستمزد یا پیمان مقطعی درحال فعالیت اند.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این ۲۲ هزار و ۴۱۴ واحد در مراحل مختلف کار هستند در این بین بخشی از واحد‌ها در حال تهیه طرح و دریافت پروانه ساختمانی هستند و بخشی در مرحله آماده سازی سایت برای شروع ساخت و ساز هستند.

حق شناس گفت: کار ۶ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن ملی تاکنون آغاز شده و دارای پیشرفت فیزیکی هستند.

وی با اشاره به ساخت ۵ هزارو ۹۲۹ واحد به صورت انفرادی و توسط خود افراد گفت: این ساختمان‌ها توسط یک تا ۴ نفر ساخته می‌شود که قرعه کشی قطعات انجام و تحویل متقاضیان داده شده است که در مرحله دریافت پروانه هستند.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای کمک به این افراد نقشه‌هایی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم که در صورت پسند شدن هزینه اضافی پرداخت نکنند.

حق شناس در زمینه هزینه ساخت مسکن ملی و افزایش قیمت‌ها گفت: راه و شهرسازی برای ایجاد وحدت رویه قیمت مبنای ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان با احتمال ۵ درصد افزایش برای انعقاد قرارداد با انبوه سازان درنظر گرفته شد.

وی افزود: این قیمت پایه است و بر مبنای ۳ ماهه دوم سال ۹۹ و تغییر شاخص‌های مربوط به مصالح تغییر خواهد کرد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: براساس توافق بنیاد مسکن و وزارت و راه و شهرسازی در زمینه پروژه‌های مربوط به بنیاد مسکن هزینه تمام شده در مرحله انعقاد قرارداد براساس پیش بینی‌ها دریافت می‌شود و بعد از پیشرفت ۸۰ درصد پروژه قیمت نهایی اعلام و دریافت خواهد شد.

حق شناس بیان کرد: در حال حاضر باتوجه به اینکه کار ساختمان‌ها به اتمام رسیده است نمی‌توان قیمت نهایی را اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.