شنبه, 18 ارديبهشت 1400 :: Saturday, 8 May 2021
  • از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    جهان با ویروسی کووید-۴۸ که چه بسا مرگبار‌تر از کووید-۱۹ نیز هست درگیر است، نزدیک به ۷۳ است که این ویروس به جان سرزمین‌های معراج افتاده و علاوه بر مرگ هزاران نفر در سال و انواع آسیب‌های اجتماعی، روانی و اقتصادی، آواره‌گی هزاران هزار نفر را از خانه و سرزمین مادری نیز در پی داشته است.
 
کد خبر: 94248

آخرین اخبار کرونا در ایران

آخرین اخبار کرونا در ایران
سوش غالب کرونا در بسیاری از نقاط کشور کرونای انگلیسی است در حالی که کرونای انگلیسی به مراتب خطرناک‌تر از سوش‌های دیگر است و در سایه عادی‌انگاری پیک‌های بعدی را دامن می‌زند.
پایگاه خبری ریشه

ویروس کرونای انگلیسی همزمان با پیک چهارم کرونا در کشور جولان می‌دهد به نحوی سوش غالب کرونا در بسیاری از نقاط کشور ویروس کرونای انگلیسی است و این موضوع نگرانی‌ها چندین برابر کرده است.

طبق گفته محققان سوش انگلیسی ویروس کرونا به مراتب خطرناک‌تر از سایر سوش‌ها است قدرت بیماری‌زایی این ویروس به مراتب بیشتر از دیگر انواع ویروس جهش یافته کرونا است و این ویروس می‌تواند عامل پیک‌های دیگر کرونا باشد و متأسفانه عادی‌انگاری نسبت به این ویروس باعث شده تا نگرانی کادر درمان چندین برابر شود و وضعیت فعلی نیز گواه این مطلب است.

تجربه سال گذشته نشان داد که گرما تاثیری بر کاهش شیوع کرونا ندارد و سال گذشته در بهار و تابستان همه‌گیری افزایش یافت و در فصل گرما شاهد پیک دوم شیوع کرونا بودیم و این رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است که می تواند در کاهش شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال بسیار مؤثر باشد.

بیماران باید در اولین مراحل تشخیص برای درمان باید به بیمارستان ها مراجعه کنند چراکه در شرایط وخامت و پیشرفت بیماری، کار زیادی برای بیماران نمی‌توان انجام داد. علت اصلی فوت بیماران و تعداد بالای بیماران مراجعه دیرهنگام به بیمارستان ها است. 

کرونا ,

 

"نادیده انگاری "و "غفلت" عامل موج وحشی کرونا در ایلام

ابتلا و تعداد بستری‌های ناشی از این ویروس در ایلام بیش از 10 برابر افزایش یافته است و مسئولان بهداشتی و درمانی "نادیده انگاری " و "غفلت" را عامل صعود موج وحشی کرونا در استان عنوان می‌کنند.

محمد نوذری استاندار ایلام ضمن ابراز نگرانی شدید از شکل‌گیری پیک چهارم کرونا در استان به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: راه نجات از این وضعیت بحرانی همراهی کامل مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات است.

وی به اجرای دستوالعمل‌ها و مصوبات پیشگیرانه در راستای کنترل کرونا اشاره کرد و افزود: در اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد کرونا قاطعانه عمل خواهیم کرد.

معروف بسطامی فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در استان ایلام نیز با بیان اینکه راه مقابله با  کرونا همراهی مردم است به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: امیدوارم بتوانیم با همراهی مردم بار روانی جامعه را کنترل و از روند افزایشی بیماری جلوگیری کنیم.

محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز به افزایش شیوع کرونا در ایلام اشاره کرد و گفت: در یک هفته اخیر تعداد مبتلایان 10 برابری شده و از مجموع 12 شهرستان استان 9 شهرستان در وضعیت قرمز و 3 شهرستان دیگر نارنجی قرار دارد.

وی افزود: بستری‌های بخش‌های ویژه ( آی سی یو) افزایش یافته است که این زنگ خطری برای استان است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطر‌نشان کرد: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی شرایط در استان ایلام به بحران تبدیل خواهد شد که این شرایط  نسبت به سال گذشته خطرناک‌تر است.

هرمزگان در وضعیت بحرانی کرونا / 5 بیمار در یک روز جان باختند

طی روزهای گذشته با افزایش شهرهای قرمز کرونایی در هرمزگان، زنگ خطر آغاز موج جدید این بیماری به صدا در آمد.

هر چند قابل پیش‌بینی بود با افزایش افسارگسیخته ورود مسافر به استان و عدم ممانعت از برگزاری مجالس عزا و عروسی، هرمزگان وارد این موج شدید می‌شود اما در عمل حرکتی از سوی مسئولان مرتبط مشاهده نشد.

موج جدید کرونایی از روز گذشته به صورت محسوسی خود را نشان داد و با جان باختن 5 نفر در یک روز و افزایش جان باختگان به 1072 نفر می‌توان روزهای شومی که در انتظار مردم استان را را پیش‌بینی کرد.

در همین زمینه دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: متاسفانه شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا در استان هرمزگان هستیم.

وی افزود: در حال حاضر 256 بیمار در بیمارستان‌های استان‌ بستری هستند که 36 نفر از این بیماران در بخش آی‌سی‌یو بستری شده‌اند و حال 6 بیمار نیز وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در 24 ساعت گذشته 5 بیمار مبتلا به کرونا شامل دو زن 56 و 66 ساله در بندرعباس، دو زن 69 و 70 ساله در میناب و یک مرد 88 ساله در بندرلنگه جان خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد: افزایش موارد بستری و فوتی نشان دهنده وضعیت بحرانی استان است و انتظار می‌رود با گسترش شیوع بیماری و افزایش تصاعدی آمار مبتلایان، روزهای سختی در انتظار استان هرمزگان باشد.

نوروزیان گفت: مردم استان توجه داشته باشند ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار نسبت به نوع عادی آن خطرناک‌تر است و همه‌گیری بیشتری دارد و از سویی قربانیان این بیماری بیشتر است.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از سفرهای بی مورد و شرکت در مجالس عروسی و عزا و اماکن شلوغ بپرهیزند.

جولان کرونای انگلیسی در جنوب خراسان رضوی؛ آمارها نگران‌کننده است + فیلم

جواد باذلی در گناباد اظهار داشت: شهرستان گناباد قرمز و بجستان نارنجی شد که چیز دور از انتظاری نبود و مسافرت‌ها در نوروز زنگ خطر را به صدا درآورده بود.

وی افزود: همه ما به عنوان یک وظیفه فردی تلاش خود را داشته باشیم و چیزی که می‌تواند کمک کند؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک در تمام ساعاتی که بیرون از منزل هستیم است؛ پرهیز از دورهمی‌ها و مجالس می‌تواند تاثیر زیادی در انتقال ویروس داشته باشد و به محض این که علائمی شبیه سرماخوردگی یا کرونا داشته باشیم باید در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: در حال حاضر 17 نفر با تست مثبت کرونا در بیمارستان علامه بهلول بستری هستند و از ابتدای کرونا نیز متاسفانه تعداد 281 نفر از همشهریان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.