شنبه, 21 فروردين 1400 :: Saturday, 10 April 2021
 
کد خبر: 94172

روحانی: راه ما همان مسیری است که مقام معظم رهبری تعیین و تصریح کردند

روحانی: راه ما همان مسیری است که مقام معظم رهبری تعیین و تصریح کردند
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز شاهد فصل تازه‌ای از تجدید حیات برجام هستیم و یک صدای واحد  از کشور شنیده می‌شود، گفت: این فصل جدید از دیروز آغاز شد و اگر آمریکا جدیت کافی و صداقت لازم را از خود نشان دهد در زمان کوتاهی می‌توانیم به نتیجه برسیم. راه ما همان مسیری است که مقام معظم رهبری تعیین و تصریح کردند.
پایگاه خبری ریشه
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیئت دولت اظهارداشت: توسعه سواحل مکران در سختی و تحریم صورت گرفت. راه آهن به سمت چابهار و طراحی انتقال آب از دریای جنوب به کرمان، سیرجان، اردکان، اصفهان و خراسان جنوبی و رضوی در زمان این دولت انجام شد؛ چرا برای اقدامات در این سواحل فیلم ساخته نمی‌شود؟  

وی با بیان اینکه چرا آمریکا سر فرود در برابر ملت بزرگ ایران آورده است و اعلام آمادگی برای مذاگره دارد، افزود: این لحن آمریکا در برابر قدرت ملت ایران را چه کسی رقم زده است.  

روحانی با اشاره به توسعه مناطق شرق، جنوب، غرب و شرق کشور که در دولت یازدهم تحقق یافته است، افزود: احداث این همه کانال، زهکشی و اجرای آبیاری مدرن، در تاریخ ایران سابقه نداشته است. در این دولت ۵۲ سد ملی افتتاح کردیم. در چه زمانی چنین اتفاقی در کشور رخ داده است؟

رئیس جمهور خطاب به منتقدان گفت: شک دارید در  تولیدبنزین خودکفا هستیم؛ هم اکنون بزرگترین صادر کننده بنزین در منطقه هستیم و در تولید گازوئیل نیز خودکفا شده ایم.  

وی با بیان اینکه امروز شرایط ما در کشاورزی با دیروز متفاوت است، گفت: دشمن این محاسبات را به خوبی دیده و در برابر قدرت ملت ایران سر تعظیم فرود آورده و امروز آماده است درباره برجام و بازگشت به تعهداتش صحبت کند. آمریکا آمده است توبه کند و می‌خواهد به برجام برگردد و  اینکه چقدر به گفته خود وفادار است را باید ببینیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه آنچه ایران می‌گوید مورد قبول افکار عمومی جهان است، گفت: ما می‌گوییم زمانی به همه تعهدات‌مان باز می‌گردیم که آمریکا به همه تعهدات خود برگردد و تحریم‌های خود علیه ملت ایران را رفع کند و این مساله مهمی است.

وی با بیان اینکه امروز شاهد فصل تازه‌ای از تجدید حیات برجام هستیم و یک صدای واحد  از کشور شنیده می‌شود، گفت: این فصل جدید از دیروز آغاز شد و اگر آمریکا جدیت کافی و صداقت لازم را از خود نشان دهد در زمان کوتاهی می‌توانیم به نتیجه برسیم. اگر جایی هم لازم بود با ۴+۱ مذاکره کنیم و بدون مذاکره هم آمریکا می‌تواند به تعهدات خود عمل کند. راه ما همان مسیری است که مقام معظم رهبری تعیین و تصریح کردند.

 
روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به روز ملی صنعت هسته‌ای عنوان کرد: روز شنبه افتتاح‌های بزرگی به اجرا می‌رسد.
وی با اشاره به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت گفت: این مصوبه مجلس یک خاصیت داشت که واقعیت توانمندی هسته‌ای ما به خوبی آشکار شد. در این راستا نه تنها غنی سازی ۲۰ درصد راه افتاد و بیشتر از آنچه مصوب بود نیز تولید شد و قدرت تولید بیشتر از این میزان را هم داریم.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: به جرات ادعا می‌کنم هیچ وقت در تاریخ ایران، توانمندی فناوری هسته‌ای ما مانند امروز نبوده است. در هر دولتی و همچنین قبل از انقلاب هم اینگونه نبوده است و امروز قوی‌ترین فناوری هسته‌ای را به نمایش گذاشتیم. باید این طرح‌ها در زمینه هسته‌ای ادامه یابد.
 
روحانی عنوان کرد: این دولت مشروعیت اجرای فناوری هسته‌ای در ایران را مورد اذعان و قبول همگان قرار داد. البته از قبل هم کار ما قانونی بود و مشروعیت داشت، ولی دربرابر آن ادعایی بود و قطعنامه‌ای داشتند، اما امروز مشروع شناخته شده است و همه قبول دارند فعالیت ایران صلح آمیز است.
رئیس جمهور تصریح کرد: روزی پرونده (PMD) را در دست می‌چرخاندند و می‌گفتند ۱۰ تا ۵۰ سال طول می‌کشد تا بفهمیم فعالیت هسته‌ای ایران چگونه است؛ اما این پرونده بسته شد و این موفقیت بزرگ ایران در دولت یازدهم و دوازدهم بود.
 
وی با بیان اینکه در این دولت تحریم تسلیحاتی را برداشتیم، گفت: این کار بزرگ چرا گفته نمی‌شود، مگر با قطعنامه سازمان ملل برما تحریم تسلیحاتی گذاشته نشده بود، مگر سال قبل این تحریم برداشته نشد؟ خب چرا پایان تحریم تسلیحاتی در ۲۷ مهرماه که این تحریم شکسته شد را نمی‌گویند. این کار این دولت بود. این دولت پدافند هوایی را از هر زمان دیگری قدرتمند‌تر کرده است.
 
روحانی با بیان اینکه توانمندی‌های نظامی امروز ما در ابعاد مختلف قطعا چند برابر سال ۹۲ شده است، تاکید کرد: امروز تسلیحات مهم و فوق العاده داریم که نشان می‌دهد حرکت درستی در این راستا داشتیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه ما به بیرون نیست بلکه به منابع داخلی، نیروی انسانی و توانمندی‌های ژئوپلتیک و ژئواکونومیک ایران است، تصریح کرد:، اما در عین حال رابطه با جهان را برای توسعه ایران لازم می‌دانیم و برای افزایش تولید، رابطه با جهان لازم است.
وی با اشاره به اینکه تعامل با جهان جزو مصوباتی است که رهبر معظم انقلاب آن را امضا کرده است، گفت: خود ایشان در آغاز دولت دوازدهم فرمودند، لذا ما می‌خواهیم با جهان تعامل عزتمند داشته باشیم و تکیه ما بر توان داخلی باشد، اما بخشی از این قدرت هم در رابطه و تعامل با جهان تامین می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه در بخش بهداشت و درمان نسبت به سال‌های گذشته شرایط بهتری داریم، گفت: امید به زندگی اول انقلاب ۶۷ سال و الان ۸۷ سال شده است و این نشان می‌دهد در مسیر بهداشت و درمان حرکت خوبی شده است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.