چهارشنبه, 26 خرداد 1400 :: Wednesday, 16 June 2021
 
کد خبر: 94117

آیا جریمه‌های کرونایی به حساب وزارت بهداشت واریز شده است؟

آیا جریمه‌های کرونایی به حساب وزارت بهداشت واریز شده است؟
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این وزارتخانه در ستاد ملی مقابله با کرونا از دریافت جریمه‌ها انصراف داده و دیگر هم قرار نیست از محل جریمه‌های اخذ شده، مبلغی به حساب وزارت بهداشت واریز شود.
پایگاه خبری ریشه

سیما سادات لاری در پاسخ به این سوال که  آیا مبالغ جریمه‌های کرونایی که قرار بود به وزارت بهداشت اختصاص یابد، به حساب این وزارتخانه  واریز شده است؟، توضیح داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد ملی مقابله با کرونا از دریافت جریمه‌ها انصراف داده و دیگر هم قرار نیست از محل جریمه‌های اخذ شده، مبلغی به حساب وزارت بهداشت واریز شود.

مبالغ واریز شده تاکنون نیز بسیار اندک بوده است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مبالغ واریز شده تاکنون نیز بسیار اندک بوده است، افزود: مهم‌ترین اصل در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قوانین وضع شده در این زمینه، آگاهی بخشی و حساس سازی جامعه از طریق رسانه‌هاست.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه از طرفی در نظر گرفتن جریمه‌ها اقدام مناسبی برای بازدارندگی است، ادامه داد: به هر حال وزارت بهداشت مبالغ جریمه‌ها را دریافت نکرده و آن چیزی هم که دریافت شده، بسیار اندک بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آذر ماه سال گذشته در پاسخ به این سوال که «از محل جریمه متخلفان کرونا، تا کنون چقدر به حساب وزارت بهداشت واریز شده است؟» گفت: «از این محل، تاکنون یک بار مبلغ ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، یک بار مبلغ ۴۳۳ هزار تومان، یک بار مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و یک بار مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به حساب وزارت بهداشت واریز شده است.»

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۸ آذر ۹۹ در گفت‌‌وگو با میزان در واکنش مبلغ واریز شده توسط سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: باید ببینیم چه کسانی به عنوان متخلف آن جریمه‌ها را پرداخت کرده اند. آیا کسانی که از دوربین رد شده اند چنین مبالغی را به عنوان جریمه پرداخت کرده اند.

وی با بیان اینکه من البته در جریان مبالغ و آمار مربوط به این جرایم نیستم افزود: اگر بر اساس این آماری که خانم لاری ارائه کرده اند جریمه دریافتی ۵ تا شش میلیون تومان باشد به این معناست که دولت مرتکب تخلف شده است. البته ماموران نیروی انتظامی هم موظف هستند افراد بدون ماسک را جریمه کنند.

وی ادامه داد: تصور می‌کنم چنین مبالغی که خانم لاری ارائه کرده اند غیر معقول است.

مبالغ تمامی جرائم به حساب خزانه دولت واریز می‌شود

سردار مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی در گفت‌وگو با میزان درتارخ ۲۴ دی سال گذشته در این خصوص گفت: مبالغ تمامی جرائم به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و پلیس در این باره دخالتی ندارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.