جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 93879

مالیات بر خانه‌های خالی برای جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن است

مالیات بر خانه‌های خالی برای جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن است
کارشناس حوزه اقتصاد گفت: دولت برای جلوگیری از سفته بازی و نوسان گیری در بازار باید مالیات بر این بخش را افزایش دهد که مالیات بر خانه‌های خالی نیز برای جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن است.
پایگاه خبری ریشه
امیر سلمانی  با اشاره به افزایش سفته گری در اقتصاد اظهار کرد: بسیاری از منابع مالی سرگردان به دلیل سودآوری در بازار‌های کاذب مانند ساخت مسکن ارز و طلا در حال چرخش است.
این کارشناس حوزه اقتصاد تصریح کرد: عمده‌ترین دلیل در ایجاد صف سود بالای این بخش است که بسیاری از سرمایه گذاری‌ها را به خود جلب کرده در حالی که بازار تولید به دلیل موانعی که پیش رو دارد با کاهش سرمایه‌گذاری مواجه است.
 
 
وی افزود: دولت برای جلوگیری از سفته بازی و نوسان گیری در بازار باید مالیات بر این بخش را افزایش دهد که مالیات بر خانه‌های خالی نیز برای جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن است.
سلمانی با اشاره به افزایش قیمت مسکن در سال‌های اخیر اظهار کرد: قیمت مسکن تحت تاثیر همین سفته‌بازی و با روند سودی بدون توجه به نرخ ارز چندین برابر افزایش قیمت در سال‌های اخیر داشته به گونه‌ای که بسیاری از فعالان اقتصادی را به سرمایه‌گذاری در این بخش تشویق کرده است.
این کارشناس حوزه اقتصاد بیان کرد: دریافت مالیات از بخش مسکن می‌تواند این سرمایه‌گذاری را به سمت بخش‌های تولیدی هدایت کند و از بازار سیاه برای سرمایه‌گذاری در این بخش جلوگیری کنند.
وی افزود: دریافت مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند جریان ساخت و ساز و احتکار مسکن را پایان دهد و این نوع مالیات می‌تواند به عنوان نقشی تنظیم گر مسکن را از کالای سرمایه خارج کند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.