دوشنبه, 5 مهر 1400 :: Monday, 27 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 93818

دریافت مالیات از افراد شاخص شبکه‌های اجتماعی با درآمد میلیاردی اقدام مناسبی است

کارشناس حوزه فناوری گفت: با توجه به رقم درآمد‌های افراد شاخص در شبکه‌های اجتماعی که بعضاً به ۵ میلیارد تومان در ماه می‌رسد، دریافت مالیات از این افراد اقدامی مثبت است.
پایگاه خبری ریشه
نیما میرزایی  با اشاره به مصوبه مجلس برای دریافت مالیات از چهر‌های شناخته شد در فضای مجازی اظهار کرد: با توجه به رقم درآمد‌های افراد شاخص در اینستاگرام که بعضاً به ۵ میلیارد تومان  در ماه می‌رسد، طرح دریافت مالیات از این افراد اقدامی مثبت است.
این کارشناس حوزه فناوری بیان کرد: این طرح اقدام مناسبی است به شرط اینکه اجرای آن نیز دقیق باشد با توجه به شکل غیر رسمی فعالیت این افراد شاخص و جریان انتقال پول بین کارفرما و افراد مشهور فضای مجازی باید این افراد در گام نخست فعالیت خود را در قالب یک موسسه یا شرکت ثبت کند.
 
وی افزود: ثبت شرکت یا موسسه می‌تواند زمینه شفاف سازی فعالیت این افراد مشهور در فضای مجازی را فراهم کند و درآمد‌های آن‌ها را نیز مشخص کند.
میرزایی ادامه داد: دریافت مالیات از بخش‌های پول‌ساز علاوه بر بالا رفتن درآمد‌های دولت زمینه عدالت اجتماعی را نیز فراهم می‌کند بسیاری از افراد با رقم درآمد کمتر نیز مشمول در پرداخت مالیات نیز می‌شوند.
این کارشناس حوزه فناوری ادامه داد: هنوز زیرساخت‌های مناسب برای دریافت مالیات از فعالان حوزه مجازی فراهم نشده است، اما با توجه به رقم بالای  گردش مالی در  این بخش  دولت باید به سمت شفاف سازی دراین بخش حرکت کند.
 
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.