دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 93741

رهایی ۵ نفر از قصاص در آستانه سال جدید

رهایی ۵ نفر از قصاص در آستانه سال جدید
کاکولوند، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه‌ی حل اختلاف استان لرستان در آستانه سال جدید، از صلح و سازش پنج فقره پرونده‌ی قتل عمد، مربوط به شهرستان‌های خرم آباد، الیگودرز و دوره، خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

کاکولوند، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه‌ی حل اختلاف استان لرستان در آستانه سال جدید، از صلح و سازش پنج فقره پرونده‌ی قتل عمد، مربوط به شهرستان‌های خرم آباد، الیگودرز و دوره، خبر داد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه‌ی حل اختلاف استان لرستان، اعلام داشت: با تلاش و جهد کارکنان توسعه حل اختلاف لرستان ۵ فقره قتل عمد به صلح و سازش ختم شد.

وی اظهار داشت: یک فقره از این قتل‌ها با تلاش اعضای هیأت سازش شهرستان خرم آباد، یک فقره شعبه زندان خرم آباد، دو فقره شهرستان الیگودرز که یک فقره توسط هیأت سازش و یک فقره توسط شعبه زندان و یک فقره نیز در شعبه دو شهرستان دوره، انجام شد.

کاکولوند عنوان نمود: دو فقره از قتل ها، در شهرستان خرم آباد اتفاق افتاده بود، که یک فقره از آن ها، در سال ۱۳۹۴ به دنبال اختلافات مالی، با تلاش دستگاه قضایی بعد از گذشت یک سال قاتل دستگیر و محاکمه شده و حکم قصاص صادر می‌شود. یک فقره‌ی دیگر در سال ۱۳۸۶ با ایراد ضرب و جرح قاتل، مقتول به قتل می‌رسد. دو فقره در شهرستان الیگودرز که یک فقره در سال ۸۶ و یک فقره در سال ۹۳ به دلیل اختلاف بین طرفین منجر به قتل می‌شود. یک فقره در شهرستان دوره، بر اثر اختلاف خانوادگی به وقوع می‌پیوندد که با تلاش شعبه ۲ و دادستان محترم شهرستان ختم به سازش می‌شود.

رئیس توسعه‌ی حل اختلاف استان افزود: در بعضی از قتل‌ها چند سال، با خانواده طرفین، علی الخصوص خانواده مقتول، بحث و گفتگو شده است که در نهایت به گرفتن رضایت انجامیده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیأت‌های سازش توسعه‌ی حل اختلاف استان، از هیچ کوششی جهت به انجام رساندن پرونده‌های قتل که به آن‌ها ارجاع می‌شود فروگذار نمی‌کنند و از تمام ظرفیت ها، جهت برقراری صلح و سازش استفاده می‌نمایند.

کاکولوند در پایان ضمن تشکر از تلاش‌های بی وفقه‌ی همکاران توسعه‌ی حل اختلاف، گفت: به لطف خداوند ۲۰ فقره قتل در سال ۹۹ منجر به صلح و سازش شده است که این صلح و سازش‌ها موجب خیر و برکت و پایان دادن به نزاع بین خانواده‌های طرفین و امنیت در منطقه شده است.

منبع: دنیای اقتصاد
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.