دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 93649

وزیر بهداشت: نگران‌ طغیان کرونای انگلیسی در ایران هستیم

وزیر بهداشت: نگران‌ طغیان کرونای انگلیسی در ایران هستیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استمرار نگرانی به‌دلیل طغیان ویروس جهش‌یافته و سفر به‌عنوان تشدیدکننده این بیماری در کشور خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

سعید نمکی پیش از ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی بیمارستان 280تختخوابی شهید رجایی بابلسر اظهار داشت: کنار تحریم‌های ظالمانه امسال شاهد کرونا هم بودیم و به‌واقع سال سختی را پشت‌سر گذاشتیم.

وی با یادآوری اینکه "با کشور‌های سرشار و پر از خزانه وارد رقابتی بسیار سخت شدیم به‌طوری که حتی برای تأمین ماسک و ملزومات پزشکی مشکلات بسیار فراوانی داشتیم"، افزود: خوشبختانه با همدلی و وفاق، رهنمود‌ها و رعایت‌ها توانستیم یک سال را هرچند سخت پشت‌سر بگذاریم به‌گونه‌ای که در عرض 50 روز از واردکننده ماسک و گان به صادرکننده این ملزومات تبدیل شدیم.

وزیر بهداشت اجرای طرح شهید سلیمانی را یکی از مؤثرترین اقدامات برای پیشگیری و شناسایی دقیق‌تر و سریع‌تر مبتلایان به کرونا اعلام کرد و گفت: با وجود همه مشقت‌ها دستاوردهای خوبی در مدیریت کرونا حاصل شد.

‌نمکی با قدردانی از همه کسانی که دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند درهم‌آمیختگی جمعیت در مازندران را به‌سبب نزدیکی شهرها و روستاها بسیار سخت و البته مؤثر و اثربخش دانست و از مدیران استانی و به‌ویژه رسانه ملی و استانی قدردانی کرد.

وی با ابراز نگرانی از شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در کشور که حتی کارآمدترین سیستم نظام بهداشت و درمان جهان در انگلیس را به زانو در آورده است، گفت: در پیک اخیر خوزستان خوشبختانه هیچ بیماری پشت در بیمارستان سرگردان نشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استمرار نگرانی به‌دلیل طغیان ویروس جهش‌یافته و سفر به‌عنوان تشدیدکننده این بیماری در کشور خبر داد و تصریح کرد: همکاران نظام سلامت تاب‌آوری بیشتری را تاب نخواهند آورد و من شرمسار از این وضعیت هستم.

‌نمکی با تأکید بر اینکه کادر درمان نیازمند بازتوانی در خصوص این بیماری هستند از مردم خواست به سفر نروند و از بروز پیک دوباره و جهش‌یافته کرونا در کشور پیشگیری کنند.‌

وزیر بهداشت در خصوص ساخت بیمارستان 280تختخوابی شهید رجایی بابلسر نیز گفت: ساخت این بیمارستان با توجه به جمعیت سیال و گردشگری بسیار بااهمیت است و می‌تواند چهره توریسم سلامت این استان را دگرگون کند.

استاندار مازندران نیز در این آیین با بیان اینکه مازندران استانی گردش‌پذیر است که با وجود اعتبارات استانی همواره خدمات ملی ارائه می‌کند، گفت: این امر نیازمند بازنگری اختصاص اعتبار به این استان است.

حسین‌زادگان با تأکید بر اینکه با شناسایی اولویت‌های هر شهرستان می‌توان خدمت‌رسانی به مردم را بهبود بخشید ساخت بیمارستان 280تختخوابی شهرستان بابلسر را به‌لحاظ توریست‌پذیر بودن این شهرستان و دسترسی دیگر شهروندان مازندرانی از غرب استان تا بابلسر آن را اقدامی ارزشمند از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد.

‌وی همچنین از وزیر بهداشت خواست برای مدیریت سفر در ایام نوروز با توجه به شناسایی مواردی از کرونای جهش‌یافته انگلیسی در استان بیشتر همت کند.

یادآور می‌شود، این بیمارستان جدید 280تختخوابی که کلنگ‌زنی می‌شود در 11 طبقه با زیربنای 28هزار مترمربع ساخته می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.