شنبه, 18 ارديبهشت 1400 :: Saturday, 8 May 2021
  • از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    جهان با ویروسی کووید-۴۸ که چه بسا مرگبار‌تر از کووید-۱۹ نیز هست درگیر است، نزدیک به ۷۳ است که این ویروس به جان سرزمین‌های معراج افتاده و علاوه بر مرگ هزاران نفر در سال و انواع آسیب‌های اجتماعی، روانی و اقتصادی، آواره‌گی هزاران هزار نفر را از خانه و سرزمین مادری نیز در پی داشته است.
 
کد خبر: 93642

روسیه: استدلال‌های مخالفان برجام را نمی‌توان جدی گرفت

روسیه: استدلال‌های مخالفان برجام را نمی‌توان جدی گرفت
نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین با اشاره به اشتباهات گذشته آمریکایی ها در قبال توافق برجام اعلام کرد: استدلال های مخالفان برنامه جامع اقدام مشترک در مورد برنامه هسته ای ایران را نمی توان جدی گرفت.
پایگاه خبری ریشه

میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز دوشنبه در توییتی نوشت: برخی افراد نمی توانند از اشتباهات گذشته درست عبرت بگیرند.  

وی افزود: آیا به مدارک و شواهد بیشتری برای اثبات شکست کامل سیاست فشار حداکثری آمریکا در مورد ایران نیاز داریم؟

اولیانوف خاطرنشان کرد: آیا ۱۲ شرط مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا در مورد ایران تحقق یافت؟ استدلال های مخالفان برجام را نمی توان جدی گرفت.  

 مقام روس این توئیت را در پاسخ به توئیت رسانه انگلیسی زبان عرب نیوز نوشت که در آن گفته شده بود: ایران از خواسته های خود در مورد توافق هسته ای عقب نشینی کرده است و این امر نشانگر اهمیت ابزارهای تحریمی است که آمریکا در مورد ایران در اختیار دارد.  

همزمان با آغاز تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در دوره ترامپ، مایک پمپئو برای کاهش فشارهای حداکثری ۱۲ شرط گذاشته بود که گنجاندن برنامه موشکی و نقش منطقه ای ایران در مذاکرات جدید و همچنین تغییر برخی بندهای برجام برای دائمی کردن محدودیت های غنی سازی در ایران، مهمترین شروط بودند.   

پیشتر نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، سیاست فشار حداکثری آمریکا در مورد ایران را بی ثمر و غیرسازنده خواند.

به گزارش ایرنا،  اولیانوف در توئیتی خطاب به مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق آمریکا نوشت: سیاست فشار حداکثری ضعف، بی ثمری و غیرسازنده بودن خود را نشان داد.

وی از پمپئو سوال کرد: ۱۲ شرطی که شما برای ایران تعیین کرده بودید، کجاست؟

اولیانوف افزود: اما وزیر خارجه سابق آمریکا می خواهد جانشین وی و دولت جدید آمریکا در همان مسیر با نتایج مشابه و قابل پیش بینی حرکت کند.  

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.