دوشنبه, 5 مهر 1400 :: Monday, 27 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 93528

ایرادات شورای نگهبان بر لایحه مالیات بر ارزش افزوده

ایرادات شورای نگهبان بر لایحه مالیات بر ارزش افزوده
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان به لایحه مالیات بر ارزش افزوده ایراداتی داشت که به مجلس عودت داده شد.
پایگاه خبری ریشه

عباسعلی کدخدایی در آخرین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال ۹۹ با اشاره به آخرین مصوبات شورای نگهبان اظهارداشت: عدم مغایرت طرح تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و نهضت سوادآموزی با شرع مقدس و قانون اساسی اعلام شد.

وی بیان داشت: همچنین عدم مغایرت طرح اصلاح ماده یک و هفت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ با شرع مقدس و قانون اساسی اعلام شد.

کدخدایی افزود: همچنین اعضای شورای نگهبان، طرح مالیات بر ارزش افزوده رامورد بررسی قرار دادند. نهایتاً ۶ ایراد به این طرح وارد دانسته شد که ایرادات در برخی موارد با ابهام همراه بود که برای رفع ایرادات، به مجلس ارائه شد.

وی با اشاره بررسی بودجه ۱۴۰۰ در جلسات شورای نگهبان گفت: هنوز پاسخ رسمی ما در زمینه بودجه ۱۴۰۰به مجلس ارسال نشده است و دوستان نظرات غیر رسمی ما را به عنوان نظر شورای نگهبان اعلام نکنند.

کدخدایی با بیان اینکه ممکن است در این ایرادات تغییراتی ایجاد شود، ادامه داد: متعاقباً نظر رسمی شورای نگهبان درباره بودجه اعلام خواهد شد.

وی بیان داشت: ما از دوستان مجلس می‌خواهیم جلسات غیر رسمی ما را اطلاع رسانی نکنند و اگر لازم باشد ما این موارد را اطلاع رسانی می‌کنیم.

کدخدایی با بیان اینکه ایرادات فعلی بودجه ۱۴۰۰در چند بند قابل دسته بندی است، تصریح کرد: ایرادات بودجه عمدتاً ایراداتی است که ما همواره نسبت به لوایح بودجه اعم از مغایرت‌های اصل ۵۲ و اصل ۵۳، تعیین ردیف و سقف که ایراد شایعی هم هست داشته‌ایم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.