شنبه, 3 مهر 1400 :: Saturday, 25 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 93517

رفع تصرف ۱۰۶ مورد اراضی ملی در دماوند با تسهیل‌گری قوه قضائیه

رفع تصرف ۱۰۶ مورد اراضی ملی در دماوند با تسهیل‌گری قوه قضائیه
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند گفت: رسیدن به ۱۰۶ مورد رفع تصرف اراضی در سال ۹۹ با تسهیل‌گری قوه قضائیه، اقدامی بی‌سابقه است و از سوی دیگر پرونده‌های قضایی که به نفع دولت حکم صادرشده را اجرا کردیم.
پایگاه خبری ریشه

جمشید جویباری با اشاره رفع تصرف اراضی در استان دماوند اظهار کرد: قانون‌گذار مطابق ماده ۵۵ حفاظت از جنگل‌ها و مراتع اختیاراتی را به عوامل اداره منابع طبیعی با هماهنگی از دادستان دماوند تنفیذ کرده که از ابتدای سال خوشبختانه بدون طی کردن سیکل طولانی قضایی بالای ۱۰۶ رفع تصرف اجراشده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند تصریح کرد: رسیدن به ۱۰۶ مورد رفع تصرف در سال ۹۹ با تسهیل گری قوه قضاییه، اقدامی بی‌سابقه است و از سوی دیگر پرونده‌های قضایی که به نفع دولت حکم صادرشده را اجرا کردیم.

وی بابیان اینکه دستورات قاطع رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال و صیانت از اراضی نتایج مثبتی را به همراه داشته است، افزود: با بررسی دوباره برخی از پرونده‌ها تعداد قابل‌توجهی از خلع ید و بازپس‌گیری اراضی صورت گرفت و از سوی دیگر احکامی که در دست اجرا بودند با دستور رئیس قوه قضاییه اجرای آن‌ها تسریع یافت.

جویباری با اشاره به اقدامات دادگستری برای زمین‌خواری عنوان کرد: قضات پرونده‌های مربوط زمین‌خواری را به کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع می‌دهد، می‌توان برای این کارشناس رسمی که در بخش زمین‌خواری اظهارنظر می‌کنند، کارگروه تخصصی تشکیل تا نظرات دقیقی‌تری را در این بخش شاهد باشیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند تصریح کرد: سازمان جنگل‌داری‌ها به دنبال جذب همیار طبیعت در سطوح دانش‌آموزی به‌عنوان مروج فرهنگ‌سازی و سطح دیگر با همکاری همیاران محافظ توسط پرسنل منابع طبیعی است که نیازمند به همکاری مردمی وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری دادگاه‌های تخصصی در خصوص برخورد با زمین‌خواران، اظهار کرد: برخورد با پدیده زمین‌خواری در دهه‌های گذشته شدت یافته و با حساسیت آیت‌الله رئیسی نسبت به حفظ و فضای ناامنی برای زمین خوران ایجادشده است.

جویباری بابیان اینکه قوه قضاییه کارنامه موفقی در برخورد با زمین‌خواری دارد، تصریح کرد: میزان برخورد با پرونده‌های زمین‌خواری شتاب فراوانی گرفته به‌طوری در سال جاری بیش از ۱۵۰ پرونده قضایی برای مقابله با زمین‌خواری تشکیل شد و بیش از ۱۰۰ مورد بدون تشکیل پرونده با دستور دادستانی برخورد صورت گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۵ موردبحث ورود دوباره به پرونده‌های قضایی اجراشده و که پس از تعیین تکلیف نسبت به استیفای حق مردم اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: بحث تثبیت مالکیت دولت توسط کاداس برای اراضی عمومی و تخصیص شعبات ویژه برای منابع طبیعی می‌تواند ۲ گام اساسی برای مقابله با زمین‌خواری باشد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.