شنبه, 3 مهر 1400 :: Saturday, 25 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 93368

اعاده ۸۷۹ هکتار از اراضی ملی به بیت‌المال در ایلام طی سال جاری

اعاده ۸۷۹ هکتار از اراضی ملی به بیت‌المال در ایلام طی سال جاری
رئیس کل دادگستری ایلام در شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی از اعاده ۸۷۹ هکتار از اراضی ملی به بیت المال در سال جاری با احکام قضایی خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان ایلام به ریاست علی دهقانی، رئیس کل دادگستری ایلام و با حضور اعضاء شورا در سالن جلسات حوزه ریاست دادگستری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه هر یک از اعضاء به ارائه گزارشی از اجرای مصوبات جلسات قبل و اقدامات انجام شده در زمینه حفظ حقوق بیت المال از جمله پیشگیری از تصرف اراضی ملی، صیانت از منابع طبیعی استان، برگزاری گشت‌های مشترک حفاظت از اراضی، پیگیری اجرای طرح کاداستر و... پرداختند.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان ایلام در سخنانی با تبریک آغاز هفته منابع طبیعی، این هفته را فرصت مغتنمی جهت ترویج فرهنگ درخت‌کاری و حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و عرصه‌های ملی خواند و اظهار داشت: یکی از اقدامات مؤثر و پیشگیرانه در حفاظت از منابع طبیعی، درخت‌کاری در حوزه منابع ملی است که در این زمینه اقدامات مناسبی در سطح استان صورت گرفته است.

دهقانی خاطرنشان کرد: آزادسازی اراضی ملی و رفع تصرف از منابع طبیعی از جمله اولویت‌های دستگاه قضایی در راستای اجرای بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی و ناظر بر احیای حقوق عامه است. وی با بیان این که پیشگیری از تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی استان در دستور کار جدی شورای حفظ حقوق بیت‎المال قرار دارد، گفت: دادگستری استان با پدیده زمین خواری و تصرف اراضی دولتی و منابع طبیعی با قاطعیت برخورد می‌کند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان ایلام با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص اجرای طرح کاداستر در سطح استان، بر لزوم توجه ویژه و همکاری کامل ادارات متولی و نهاد‌های دولتی با اداره ثبت اسناد و املاک استان در خصوص تکمیل اجرای این طرح تاکید کرد.

وی افزود: اجرایی شدن طرح کاداستر و تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی در حفظ حقوق بیت المال بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید در کم‌ترین زمان ممکن اجرای این طرح نهایی شود و اداره ثبت اسناد و املاک استان موظف است هرگونه سهل انگاری و عدم همکاری ادارات مربوطه را به دبیرخانه این شورا گزارش دهد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان ایلام از اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در دادگاه تجدید نظر استان خبر داد و خاطر نشان کرد: ضرورت تسریع در رسیدگی و صدور حکم و انجام اقدامات پیشگیرانه در این زمینه به رؤسا و دادستان‌های کلیه حوزه‌های قضایی استان ابلاغ شده است.

وی افزود: دستگاه قضایی هم به لحاظ حساسیت موضوع و هم از جهت فرآیند خاص رسیدگی، با قاطعیت و خارج از نوبت به پرونده‌های اراضی ملی و منابع طبیعی رسیدگی می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام ضمن تجلیل از اقدامات جهادی انجام شده در حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان، اظهار داشت: از شش ماهه دوم سال ۱۳۹۸ تاکنون بالغ بر ۱۵۰۰ هکتار از اراضی ملی استان با رأی محاکم قضایی به بیت المال اعاده شده است که اعاده ۸۷۹ هکتار از این اراضی در سال جاری صورت گرفته است.

دهقانی ضمن تاکید برلزوم همکاری و تعامل بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی استان برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تصرف اراضی ملی، اذعان داشت: مردم نیز باید در راستای دفاع از حقوق خود، نسبت به حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی حساس بوده و در صورت مشاهده تصرف غیر قانونی مراتب را به نهاد‌های نظارتی مربوطه اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.