چهارشنبه, 25 فروردين 1400 :: Wednesday, 14 April 2021
 
کد خبر: 93334

۲۱۰۰ زندانی در آذربایجان‌شرقی حافظ قرآن شدند

 ۲۱۰۰ زندانی در آذربایجان‌شرقی حافظ قرآن شدند
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی از اجرای موفق ظرح شفا در زندان تبریز خبر داد و گفت: تاکنون ۲ هزار و یک صد نفر از زندانیان زندان مرکزی تبریز در طرح شفا فعالیت داشته و شامل حافظان قرآن از یک سوره و یک جزء تا حافظ کل قرآن را می‌شوند.
پایگاه خبری ریشه
موسی خلیل‌الهی، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در دیدار با رئیس سازمان زندان‌ها در تبریز با اشاره به استقبال خوب زندانیان از طرح شفا (قرآن خواندن و حفظ قرآن توسط زندانیان) اظهار کرد: اجرای طرح قرآنی شفا در زندان تبریز آثار مهمی برجای داشت که جلوگیری از تکرار جرم و کاهش محسوس تخلّفات درون زندان را دو کارکرد مهم این طرح بود.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اجرای طرح شفا در کاهش تخلفات زندانیان و در بهبودی آنان تاثیر به سزایی داشته و با توجه به استقبال خوب زندانیان، اجرای این طرح ادامه خواهد داشت.

 

 

وی با بیان اینکه وظیفه مجموعه دستگاه قضایی اصلاح مجرمان بوده و عمده این مسئله بر عهده زندان‌هاست، افزود: هدف اصلی از زندانی کردن افراد، بازسازگاری اجتماعی زندانیان بوده و در این خصوص باید فضای امنی برای زندانیان فراهم شود تا بتوانند به جامعه بازگردند.

خلیل‌الهی عنوان کرد: طرح قرآنی شفا از سال ۹۲ تاکنون در زندان مرکزی تبریز در حال اجرا بوده و از جمله طرح‌های موفق کشوری است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی ادامه داد: تاکنون ۲ هزار و یک صد نفر از زندانیان زندان مرکزی تبریز در طرح شفا فعالیت داشته و شامل حافظان قرآن از یک سوره و یک جزء تا حافظ کل قرآن را می‌شوند.

وی با اشاره به موضوع اشتغال و تاثیر حرفه آموزی بر زندانیان، گفت: بعضی از زندانیان به دلیل عدم داشتن شغل و درآمد مرتکب جرم شده‌اند، از این رو اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان از چند لحاظ دارای اهمیت بوده و در کنار پر کردن اوقات فراغت آنان، منبع درآمدی برای زندانیان می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.