چهارشنبه, 25 فروردين 1400 :: Wednesday, 14 April 2021
 
کد خبر: 93291

افزایش صادرات با رویکرد حمایت‌محور قوه قضائیه

افزایش صادرات با رویکرد حمایت‌محور قوه قضائیه
عضو اتاق بازرگانی ارومیه گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی در شرایط تحریم با مشکلات فراوانی مواجه هستند و برخی از آن‌ها دچار ورشکستگی شدند در این شرایط حضور رئیس قوه قضاییه برای پیگیری ادامه فعالیت واحدهای تولیدی می‌تواند منجر به بهبود فضای تولید و افزایش صادرات شود.
پایگاه خبری ریشه
 

فریدون همتی  با اشاره به سفر رئیس قوه قضاییه به استان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: میزان سرمایه گذاری در مناطق مرزی به نسبت شهرهای دیگر کمتر بوده و بحث کوله بری نیز در همین فضا ایجاد شده است باید سازوکاری برای نحوه فعالیت این بخش مشخص کرد که خوشبختانه آیت الله رئیسی در سفر اخیر خود تاکید ویژه ای به احیای بازارچه های مرزی و ساماندهی پیله‌وران داشته است.

 
عضو اتاق بازرگانی ارومیه با اشاره به معطلی تانکر‌های حمل سوخت در مرز پیرانشهر تصریح کرد: در بحث سوخت علاوه بر ظرفیت کم گمرک تمرچین، طرف عراقی با دلایلی مانع از ترخیص سوخت‌های ارسالی می‌شد و این موضوع نگرانی‌هایی در خصوص امنیت به سبب قابلیت اشتعال بنزین به وجود آورد، اما با رایزنی‌های صورت گرفته روند ترخیص شتاب یافته است.
 
وی افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی در شرایط تحریم با مشکلات فراوانی مواجه هستند و برخی از آنها دچار ورشکستگی شدند در این شرایط حضور رئیس قوه قضاییه برای پیگیری ادامه فعالیت واحدهای تولیدی می تواند منجر به بهبود فضای تولید و افزایش صادرات شود.
همتی تصریح کرد: تسهیل‌گری تجاری از سوی عراق در روزهای اخیر، ثمره سفر ماه گذشته رئیس قوه قضاییه به این کشور است، حضور مقامات و رایزن های تجاری می تواند حضور ایران را در بازارهای عراق پررنگ تر کند.
عضو اتاق بازرگانی ارومیه بیان کرد: کشورهای همسایه مانند ترکیه و عربستان برای حضور در بازار عراق برنامه دارند، حضور مقامات کشوری و استفاده از ظرفیت نهادهای حاکمیتی مانند قوه قضاییه می تواند به توسعه و بازاریابی برای فعالان حوزه تجارت شود.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.