چهارشنبه, 25 فروردين 1400 :: Wednesday, 14 April 2021
 
کد خبر: 93277

بی‌گناهانی که سال‌ها در زندان‌های آمریکا منتظر اعدام بودند

آمار‌ها نشان می‎دهد تاکنون بسیاری از افراد بی گناه در آمریکا به اتهام جرمی که هرگز در آن محکوم نشده بودند، سال‌ها در زندان و در انتظار اعدام بوده اند.
پایگاه خبری ریشه

آمارها نشان می‎دهد ۱۸ نفر در آمریکا به دلیل محکومیت به اعدام چندین سال را در زندان‌ها گذراندند که پس از سال ها بی گناه شناخته شده و با آزمایش «دی ان‌ ای» تبرئه شدند.

به گزارش پایگاه «اینوسنت پراجکت»، این افراد در ۱۱ ایالت به جرم ارتکاب جنایاتی که انجام نداده اند، در مجموع ۲۲۹ سال زندان و از جمله ۲۰۲ سال را در انتظار مجازات اعدام، گذراندند.

کرک بلودسورث

وی ۸ سال در زندان مریلند از جمله ۲ سال را در مجازات اعدام به سر برد؛ بلودسورث به اتهام قتل و تجاوزی که مرتکب نشده بود، پیش از اینکه در سال ۱۹۹۳ تبرئه شود، در زندان بود.

رولاندو کروز

کروز شریک جرم مرتکب نشده «کرک بلودسورث» بود و شرایطی شبیه به او داشت.

آلهاندرو فرناندز و ورنال جیمرسون

وی بیش از ۱۰ سال در انتظار اعدام در ایلینوی به خاطر قتلی که مرتکب نشده بود، قرار داشت؛ آزمایش‎های «دی ان‌ ای» در سال ۱۹۹۵ مشخص کرد که او و ورنال جیمرسون، دیگر فردی که در این رابطه بازداشت شده بود، هیچ ارتباطی با قتل نداشته اند.

دنیز ویلیامز

وی در پرونده ایلینوی به جرم قتل‌هایی که در سال ۱۹۷۸ مرتکب نشده بود به اعدام محکوم شده بود.

جیمرسون در سال ۱۹۹۵ پس از یک دهه محکومیت به اعدام از زندان آزاد شد و ویلیامز بیش از ۱۷ سال در انتظار مجازات اعدام بود تا اینکه در سال ۱۹۹۶ آزاد شود.

رابرت میلر

وی به دلیل قتل و تجاوزی که مرتکب نشده بود، پیش از آزمایش «دی ان‌ ای» در سال ۱۹۹۸، ۹ سال را بی گناه در انتظار اعدام در زندان اوکلاهما به سر برد.

رون ویلیامسون

وی در سال ۱۹۹۹ پس از اینکه یک دهه را به خاطر قتلی که مرتکب نشده بود، در انتظار اعدام اوکلاهما گذراند، با استفاده از آزمایش «دی ان‌ ای» بی گناه شناخته و تبرئه شد.

شریک جرم او، دنیس فریتز به حبس ابد محکوم شد و ۱۱ سال را در زندان گذراند تا اینکه با آزمایش «دی ان‌ ای» مشخص شد که او بی گناه است.

رونالد جونز

وی یک دهه به خاطر قتل و تجاوزی که مرتکب نشده بود، پیش از آزمایش «دی ان‌ ای» در انتظار اعدام در ایلینوی بود و در سال ۱۹۹۹ آزاد شد.

ارل واشنگتن

یک مرد ویرجینیایی که از معلولیت ذهنی رنج می‌برد، در سال ۱۹۸۲ پس از اینکه به ارتکاب قتلی که مرتکب نشده بود اعتراف کرد به اعدام محکوم شد.

او یک دهه در انتظار اعدام به سر برد و در مجموع ۱۷ سال در پشت میله‌های زندان به سر برد تا آزمایش «دی ان‌ ای» به دست آمده در سال ۲۰۰۰ نشان داد که او بی گناه بوده است.

فرانک لی اسمیت

اسمیت پس از ۱۴ سال حبس به دلیل قتل و تجاوزی که مرتکب نشده بود، نهایتا در انتظار اجرای حکم اعدام در زندان فلوریدا بر اثر سرطان درگذشت.

با آزمایش «دی ان‌ ای»، ۱۱ ماه پس از مرگش مشخص شد که او بی گناه بوده است.

چارلز ایروین فین

او ۱۷ سال به دلیل قتل و تجاوزی که هرگز مرتکب نشده بود در انتظار اجرای حکم اعدام بود و نهایتا پس از انجام آزمایش بی گناه شناخته شد.

ری کرون

او حدود یک دهه به جرم قتل و تجاوزی که مرتکب نشده بود در زندان و در انتظار اعدام به سر برد؛ او پس از انجام آزمایش بی گناه شناخته شد و در سال ۲۰۰۲ از زندان آزاد شد.

نیکولاس یاریس

او بیش از ۲۱ سال به جرمی که مرتکب نشده بود در زندانی در پنسیلوانیا به سر می‌برد و نهایتا در سال ۲۰۰۳ پس از انجام آزمایش بی گناه شناخته شد.

ریان متیوز

او ۵ سال در زندانی در لوییزیانا به جرم قتلی که در آن شرکت نداشت حبس و به اعدام محکوم شده بود و در سال ۲۰۰۴ پس از آزمایش بی گناه شناخته شد.

کرتیس مک کارتی

او ۲۱ سال در زندان اوکلاهاما به دلیل قتلی که مرتکب نشده بود در زندان محبوس و به اعدام محکوم شده بود؛ او نهایتا در سال ۲۰۰۷ پس از انجام آزمایش از زندان آزاد شد.

کندی برور

او ۱۵ سال در زندان به سر برد؛ اتهام او قتلی بود که در آن شرکت نداشت؛ نهایتا در سال ۲۰۰۸ با انجام آزمایش «دی ان‌ ای» از زندان آزاد شد.

مایکل بلر

او به جرم قتل ۱۳ سال در زندان و در انتظار اجرای حکم اعدام بود.؛ او پس از انجام آزمایش بی گناه شناخته و آزاد شد.

دیمون تیبوداکس

او ۱۵ سال از عمر خود را پشت میله‌های زندان به دلیل جرمی که مرتکب نشده بود گذراند و به اعدام محکوم شده بود؛ نهایتا در سال ۲۰۱۲ و پس از انجام آزمایش از زندان لوییزیانا آزاد شد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.