• نقش تعیین کننده «مارب» در سرنوشت جنگ یمن

    نقش تعیین کننده «مارب» در سرنوشت جنگ یمن

    نقش راهبردی و تعیین کننده منطقه راهبردی مارب در تعیین سرنوشت جنگ یمن موجب شده تا عربستان و هم پیمانان آن نهایت تلاش خود را برای متوقف کردن پیشروی نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این جبهه به کار ببندند.
پنجشنبه, 29 مهر 1400 :: Thursday, 21 October 2021
 
کد خبر: 93201

انتقاد مقام محیط زیست به کم کاری شهرداری در کاهش آلودگی هوا

انتقاد مقام محیط زیست به کم کاری شهرداری در کاهش آلودگی هوا
دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در شهرداری تهران هنوز بیشتر از ۱۰۰ تا اتوبوس فیلتر جذب آلاینده نصب نکرده اند، از ۶ سال قبل تا به امسال که در پایانی سال ۹۹ هستیم اقدام بخصوصی در جهت کاهش آلودگی هوا بخصوص در اوج سرمای زمستان رخ می‌دهد، انجام نشده است.
پایگاه خبری ریشه

بهزاد اشجعی، دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست  در خصوص نگاه رفع آلودگی هوا برای بلند مدت ضروری است، گفت: شهرداری‌ها در جهت آلودگی هوا وظایفی دارند، شهرداری تهران هم که به بودجه دولت زیاد وابسته نیستند و درآمد خود را دارند، باید هزینه‌های لازم را هم در خصوص نصب فیلتر جذب در اتوبوس‌های شهری برای جذب ذرات معلق در هوا برای اتوبوس و خودرو‌های دیزلی که این بودجه باید توسط شهرداری پرداخت شود و صورت گیرد.

وی ادامه داد: در شهرداری تهران هنوز بیشتر از ۱۰۰ تا اتوبوس فیلتر جذب آلاینده نصب نکرده است. از ۶ سال قبل تا به امسال که در پایانی سال ۹۹ هستیم اقدام بخصوصی در جهت کاهش آلودگی هوا بخصوص در اوج سرمای زمستان رخ می‌دهد، انجام نشده است.

اشجعی مطرح کرد: در حالی که حدود ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ اتوبوس دیزلی در تهران داریم که باید بروی این اتوبوس‌ها نصب می‌شده است و این هزینه‌هایی است که باید هرساله انجام می‌شده استکه شهرداری انجام نداده است؛ و حتی چند بار هم بودجه را به شورای شهر برده اند، ولی در بعضی مواقع بودجه نصب فیلتر جذب برای خودرو‌های دیزلی حذف شده است، ولی اگر هم حذف نشده باشد، هزینه‌ای در این خصوص انجام نشده است.

دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: موارد دیگری از قبیل دوربین‌های کنترلی یا ثبت تخلف معاینه فنی که در سطح شهر نصب میکنند که این هزینه‌ها باید از سوی شهرداری انجام گیرد البته در تهران تعداد زیادی از دوربین‌هایی هستند که معاینه فنی را کنترل و ثبت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در سایر کلان شهر‌ها هنوز زیر ساخت‌ها بطور کلی اجرا نشده است و موارد دیگری که در کاهش آلودگی هوا انجام شوداما مسیله آلودگی هوا به یک دستگاه یا ارگان قابل حل نیست، در واقع باید از طریق همکاری و مشارکت دیگر دستگاه‌ها در جهت کاهش آلودگی هوا صورت گیرد. در حالت کلی حدود ۲۰ دستگاه یا ارگان درگیر بحث آلودگی هوا هستند و برای رفع این مشکل برای دراز مدت بودجه بالایی را می‌طلبد.

اشجعی افزود: اگر به نظر سنجی‌ها توجه شود می‌توان دید که از نظر مردم این مشکل در الویت اصلی قرار دارد به این علت که مستقیم با سلامتی مردم ارتباط دارد. ولی این مسئله از سوی مسئولین در الویت نیست و این نگاه باید تغییر کند و سلامت مردم و آلودگی هوا در اولویت‌های نخست باشد، آلودگی هوا بتدریج جان مردم را به خطر می‌اندازد که آسیب‌های آن بسیار جبران ناپذیر است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.