يكشنبه, 22 فروردين 1400 :: Sunday, 11 April 2021
 
کد خبر: 93198

افزایش عمل لیفت بینی با نخ

افزایش عمل لیفت بینی با نخ
عضو هیات مدیره انجمن گوش، حلق و بینی گفت:انجام اقداماتی نظیر تزریق آنزیم و لیفت بینی با نخ بیشتر جنبه  تیلیغاتی و تجاری دارد.
پایگاه خبری ریشه

چند سالی است که به غیر از جراحی بینی که سال‌ها است در کشور شناخته شده و انجام می‌گردد، شیوه‌های دیگری نظیر تزریق آنزیم، لیفت بینی با نخ و.. برای زیبایی این عضو و رفع مشکلات و نواقصی، چون قوز بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بعضی از پزشکان معتقد هستند، انجام این اقدامات نه تنها تاثیر چندانی بر رفع عیوب بینی ندارد، بلکه ممکن است، عوارضی را به همراه داشته باشد و این در حالی است که برخی دیگر انجام این اقدامات را توصیه می‌کنند و معتقد هستند تزریق آنزیم، لیفت بینی با نخ و کار‌هایی از این قبیل می‌تواند تا حدی بر رفع مشکلات و نواقصی، چون قوز بینی موثر باشد که البته به عقیده آن‌ها این اقدامات حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شود و به هیچ وجه نباید انجام آن‌ها را به افراد غیرمتخصص سپرد.

ابراهیم رزم پا در گفت‌وگو با میزان در این خصوص گفت: انجام اقداماتی نظیر تزریق آنزیم و لیفت بینی با نخ تاثیر چندانی ندارند و بیشتر سبب گمراهی مردم می‌شوند.

عضو هیات مدیره انجمن گوش، حلق و بینی افزود: برخی از تزریقات در مقاطعی موثر هستند و برای مثال افرادی که عمل جراحی انجام داده اند و سر بینیشان ورم دارد، می‌توانند از تزریق برای جمع کردن بینی استفاده کنند و این اقدام کمک کننده است.

این فلوشیپ جراحی سر و گردن ضمن اشاره به اینکه انجام اقداماتی نظیر تزریق آنزیم و لیفت بینی با نخ بیشتر جنبه تبلیغاتی و تجاری دارد، اظهار کرد: تزریق در بعضی موارد نظیر تزریق کورتون بر سر بینی که متورم است، تاثیر دارد که البته آن هم حتما باید تشخیص پزشک متخصص انجام شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.