چهارشنبه, 25 فروردين 1400 :: Wednesday, 14 April 2021
 
کد خبر: 93110

افزایش احتمالی تولید نفت در نشست آتی اوپک‌پلاس

افزایش احتمالی تولید نفت در نشست آتی اوپک‌پلاس
نماینده پیشین ایران در اوپک گفت: بهبود شرایط بازار نفت، اعضای اوپک پلاس را نسبت به افزایش تولید امیدوار کرده است و به نظر می‌رسد اعضا در این نشست با افزایش محدود تولید موافقت کنند.
پایگاه خبری ریشه
محمدعلی خطیبی  با اشاره به نشست آینده اوپک‌پلاس اظهار کرد: بهبود شرایط بازار نفت، اعضای اوپک پلاس را نسبت به افزایش تولید امیدوار کرده است و به نظر می‌رسد اعضا در این نشست با افزایش محدود تولید موافقت کنند.

نماینده پیشین ایران در اوپک تصریح کرد: امکان توقف روند صعودی قیمت نفت به دلیل شیوع ویروس‌های جهش یافته وجود دارد، این موضوع می‌تواند در تصمیم گیری اعضا اوپک پلاس تأثیر داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش قیمت نفت در سال جدید میلادی عنوان کرد: بخشی از افزایش قیمت نفت در هفته‌های اخیر را می‌توان در غالب تغییرات فصلی تحلیل کرد، کشور‌های غربی و آمریکا زمستان سنگینی را تجربه کردند به طوری که ۳۰ درصد تولید نفت در ایالت متحده به دلیل همین سرما متوقف شد.

خطیبی عنوان کرد: برای تحلیل دقیق بازار نفت نمی‌توان به افزایش قیمت نفت در چند هفته اخیر اکتفا کرد و باید برش‌های سه ماهه و شش ماهه را برای ارزیابی دقیق بازار استفاده کرد.
نماینده پیشین ایران در اوپک با اشاره به تأثیر انتخابات آمریکا در قیمت نفت بیان کرد: روی کار آمدن دموکرات‌ها در آمریکا به دلیل وعده‌های انتخاباتی در خصوص حمایت از محیط زیست، می‌تواند میزان تولید نفت‌های غیرمتعارف این کشور را کاهش دهد و این تصمیم گیری می‌تواند خبری خوشایند برای سایر تولیدکنندگان در بازارهای جهانی باشد.
وی افزود: سازمان اوپک پلاس با هدف تعدیل در بازارهای نفتی ایجاد شده است و صرفاً به افزایش قیمت نفت اتکا نمی‌کنند، حفظ بازار در بلندمدت در تصمیمات برای کاهش یا افزایش تولید تأثیر گذار است.
خطیبی عنوان کرد: با وجود تحریم‌های بین المللی علیه ایران و عدم امکان فروش نفت به میزان مورد انتظار، افزایش قیمت نفت به نفع ایران نیز خواهد بود و قدرت چانه زنی کشور برای فروش نفت خود در بازارهای غیر رسمی را افزایش خواهد داد.
نماینده پیشین ایران در سازمان اوپک گفت: طرح کاهش وابستگی بودجه به نفت توفیق اجباری برای ایران است و باید با تبین اُفق‌های میان مدت میزان وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش داد و از سوی دیگر منابع حاصله از فروش نفت را برای توسعه زیر ساخت‌ها هزینه کرد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.