چهارشنبه, 25 فروردين 1400 :: Wednesday, 14 April 2021
 
کد خبر: 93082

پیام ها و ابعاد انفجار کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان

 پیام ها و ابعاد انفجار کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان
انفجار در کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان همچنان با نظرات و واکنش های زیادی همراه است .  
پایگاه خبری ریشه

کشتی‌ ای که اخیرا در آب‌های دریای عمان منفجر شد با پرچم انگلیس در این محدوده آبی در حرکت بود که در واقع پوششی برای آن ایجاد کرده بود، اما پس از انفجار که عامل آن هنوز روشن نیست، مالک و صاحب اصلی این کشتی خود را نشان داد؛ انفجار باعث شد تا پنهان بودن مالکیت اصلی کشتی آشکار شود.

قرار بوده که هویت کشتی رژیم صهیونیستی پنهان باشد تا با ورود به منطقه و حریم آب‌های ایران اقداماتی انجام دهد.

کشتی «ام وی هلیوس ری» در پوشش هویت جعلی انگلیسی و تحت عنوان «خودرو بر» عازم منطقه شده بود، چند ساعت پس از انفجار در این کشتی، مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس مدعی شد یک کشتی این کشور در خلیج عمان مورد حمله قرار گرفته است اما مدتی بعد فاش شد این کشتی در اصل متعلق به رژیم صهیونیستی است.

رادیو «کان» اسرائیل گفته است «آسیب کشتی، از دو حفره با قطر یک متر و نیم است، اما هنوز روشن نیست که بر اثر برخورد موشک ایجاد شده و یا مین که به بدنه کشتی وصل بوده است؛ ما هنوز نمی‌دانیم که این رویداد، بر اثر تنش‌ها میان ایران و آمریکا صورت گرفته، یا به این دلیل که کشتی اسرائیلی بوده است.»

تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد «کشتی هدف قرار گرفته متعلق به یکی از دوستان نزدیک یوسی کوهن، رییس موساد است.»

این کشتی، مدتی در بندر الدمام عربستان سعودی پهلو گرفته بود و بامداد جمعه در تاریکی شب، منطقه را ترک کرد.

رژیم صهیونیستی مدت‌هاست در پی بهانه تراشی است و حتی بار‌ها ادعا‌هایی را مطرح کرده که در نهایت اثبات نشده است.

در شرایطی که محور مقاومت در جبهه‌های گوناگون منطقه به پیروزی‌های بزرگی دست یافته و توانسته در سوریه و عراق گروه‌های تروریستی تحت حمایت مثلث غربی، عبری، عربی را سرکوب کند و در جبهه جنگ یمن نیز پیروزی‌های چشمگیر و ناباورانه ارتش و نیرو‌های مردمی یمن علیه سعودی‌ها دشمن را سردرگم کرده است، طرح اتهاماتی از جنس حمله به کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی که با پرچم انگلیس در آب‌های دریای عمان منفجر شد، در راستای دامن زدن به تنش‌ها در منطقه خلیج فارس است.

چندی پیش نیز یک کشتی نفتکش متعلق به عربستان سعودی در خلیج فارس منفجر شد و در این زمینه عربستان، اسرائیل و آمریکا تلاش کردند این انفجار را به گردن ایران بیندازند، اما اسناد و مدارکی که نشان دهد ایران در این انفجار نقش داشته است ارائه نشد.

ایران بار‌ها اعلام کرده است که اگر دست به اقدامی بزند جرات و جسارت بر عهده گرفتن آن را دارد و نیازی به پنهانکاری نیست.

حتی احتمال این وجود دارد که رژیم صهیونیستی خود زنی کرده باشد تا وانمود کند ایران در انفجار کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی دست داشته است.

هر احتمالی را می‌توان مطرح کرد جز نقش ایران در این انفجار چرا که عوامل دیگری در منطقه وجود دارد تا بخواهد از رژیم صهیونیستی انتقام بگیرد.

پس از اجرای طرح سازش اعراب با رژیم صهیونیستی، هسته‌های مقاومت در منطقه تشکیل شده و فعال‌تر شدند.

گروه‌هایی در کشور‌های منطقه شکل گرفته‌اند که با سازش با اسرائیل مخالفند.

رژیم صهیونیستی باید عواقب برقراری ارتباط با کشور‌های اسلامی را تحمل کند و انفجار در کشتی این رژیم در آب‌های دریای عمان را می‌توان واکنشی به خیانت سازش دانست.

علاوه بر آن رژیم صهیونیستی در منطقه و جنگ‌هایی که در سوریه، عراق و یمن وجود دارد، نقش بازی می‌کند و این حضور بر مردم منطقه به ویژه مردم این سه کشور پنهان نیست.

صهیونیست‌ها در جنگ عربستان علیه مردم مظلوم یمن مشارکت دارند و در چند روز گذشته عملیات‌هایی که ارتش و نیرو‌های مردمی یمن علیه مواضعی در ریاض انجام داده‌اند آنها را سردرگم کرده است.

شکل دادن به یک تنش دیگر در منطقه به بهانه انفجار یک کشتی خودرو بر رژیم صهیونیستی که ماهیت نظامی دارد، می‌تواند باعث شود تا فشار‌های آمریکا به یمن و انصارالله از یک سو و ادامه و گسترش حملات آمریکا به سوریه و عراق از سوی دیگر افزایش یابد.

حمله آمریکا به مواضع نیروی حشد الشعبی در مرز سوریه و عراق، حملات پیاپی رژیم صهیونیستی به سوریه و جنایاتی که عربستان سعودی در یمن همچنان ادامه دارد، دلایلی برای آن است تا نیرو‌های مقاومت دست به کار شوند.

هر چند هنوز جزئیات این انفجار مشخص نیست و نمی‌توان گفت که دلیل انفجار در کشتی برخورد موشک بوده یا مین دریایی، اما ادعا‌های نتانیاهو علیه ایران در این میان جالب است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بدون ارائه مدرکی با متهم کردن ایران به دست داشتن در انفجار کشتی انگلیسی تحت مالکیت تل‌آویو، ادعا کرد «این قطعا کار ایران بود، واضح است؛ شما سیاست مرا می‌دانید؛ ایران بزرگترین دشمن اسرائیل است.»

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که تنها چند روز از انفجار کشتی خودرو بر رژیم صهیونیستی می‌گذرد و هنوز بررسی‌های لازم برای تعیین و تشخیص علت انفجار انجام نشده است.

البته اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که کشتی آسیب جدی ندیده است؛ اگر موشک به کشتی برخورد کرده بود یا مین دریایی منفجر شده بود، آسیب وارده بسیار بیشتر و عمیق‌تر از انفجاری بود که در کشتی به وجود آمد.

سران رژیم صهیونیستی حماقت را به حد اعلا رسانده‌ اند و تصور می‌کنند که با یک ترقه بازی می‌توانند ایران را تهدید کنند در حالی که کافی است رژیم صهیونیستی دست از پا خطا کند تا تاوان آن را ببیند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.