شنبه, 21 فروردين 1400 :: Saturday, 10 April 2021
 
کد خبر: 92996

خروج سرمایه از کشور با ارز‌های دیجیتال

خروج سرمایه از کشور با ارز‌های دیجیتال
مشاور رئیس اتاق بازرگانی تهران از خروج سرمایه از کشور با خرید ارز‌های دیجیتال خبر داد و گفت: با وجود افزایش ارزش بیت کوین، هنوز بسیاری از دولت‌ها و شرکت‌های بین المللی آن را به رسمیت نمی‌شناسند و این موضوع ریسک سرمایه گذاری در این بخش را افزایش خواهد داد.
پایگاه خبری ریشه
ابراهیم بهادرانی با اشاره به افزایش قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر اظهار کرد: سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری ایلان ماسک مالک شرکت تسلا نقش مهمی در افزایش قمیت این ارز دیجیتال داشته به طوری که در ماه‌های اخیر شاهد افزایش سه برابری این ارز بوده ایم.
مشاور رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: با توجه به نبود نهادی تنظیم کننده فعالیت ارز‌های دیجیتال منجر به خروج ارز از کشور خواهد شد و عملا تراز رسمی برای میزان مبادلات آن ارائه نمی‌شود.
وی افزود: با وجود افزایش ارزش بیت کوین، هنوز بسیاری از دولت‌ها و شرکت‌های بین المللی آن را به رسمیت نمی‌شناسند و این موضوع ریسک سرمایه گذاری در این بخش را افزایش خواهد داد.
بهادرانی بیان کرد: در کنار ارز‌های دیجیتال مانند بیت کوین و اترنیوم، تعداد زیادی از ارز‌های دیجیتال در بازار عرضه شده که فاقد ارزش هستند، این ارز‌ها عمدتا در قیاس با بیت کوین و وعده‌های دورغین مبنی بر افزایش چندین برابری ارزش آن به فروش می‌رسند.
مشاور رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: نوسانات قیمت در ارز‌های دیجیتال ریسک سرمایه گذاری در این صنعت را به شدت افزایش داده و نبود نهاد رسمی که بر فعالیت این ارز نظارت کند، مشکلات فراوانی را برای سرمایه گذاری در این بخش ایجاد کرده است.
وی افزود: مقایسه بازار ارز دیجیتال با بورس اشتباه است به دلیل اینکه سرمایه گذار در بورس بر اساس ارزش تولیدات بنگاه اقتصادی خرید می‌کند، اما ارزش گذاری ارزی‌های دیجیتال تنها بر اساس میزان تقاضا در بازار است.
بهادرانی ادامه داد: با توجه به ریسک‌های سرمایه گذاری و نبود چشم انداز مشخص از فعالیت این ارز در کشور، سرمایه گذاری در بخش‌های دیگر اقتصاد مانند تولید از توجیه بیشتری برخودار است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.