شنبه, 21 فروردين 1400 :: Saturday, 10 April 2021
 
کد خبر: 92977

اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس گفت: روز گذشته موضوع سقف حقوق معاف از مالیات در بحث تبصره ۱۲ و حذف معافیت قضات در لایحه بودجه مجددا از نظر حقوقی بررسی شد که به حد نصاب دو سوم رأی نیاز داشت، چون هر دو جز با هم یکی بود، قابل تفکیک از هم نبود، بنابراین به دلیل نیاز به دو سوم، تبصره به قوت خود باقی است.
پایگاه خبری ریشه

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف معافیت قضات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ بیان داشت:روز گذشته موضوع سقف حقوق معاف از مالیات در بحث تبصره ۱۲ و حذف معافیت قضات در لایحه بودجه مجددا از نظر حقوقی بررسی شد که به حد نصاب دو سوم رأی نیاز داشت، چون هر دو جز با هم یکی بود، قابل تفکیک از هم نبود، بنابراین به دلیل نیاز به دو سوم، تبصره به قوت خود باقی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین بند الحاقی تبصره (۱۵) پیرو فروش یا عرضه سوخت صرفه‌جویی شده در بورس انرژی بود و بحث اصلاح قانون به دو سوم رأی نیاز داشت.

قالیباف ادامه داد: پیرو پیگیری صورت گرفته و انطباق طبق ماده (۶۹) قانون اصلاح الگوی مصرف، این مضوع هم بر اساس قانون بوده و اکثریت آراء مورد نظر بود بنابراین تصویب شد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.