دوشنبه, 23 فروردين 1400 :: Monday, 12 April 2021
 
کد خبر: 92848

رفع مشکل ۳۴ واحد تولیدی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری در استان آذربایجان غربی

رفع مشکل ۳۴ واحد تولیدی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری در استان آذربایجان غربی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: در زمینه حمایت از تولید و واحد‌های تولیدی استان آذربایجان غربی پیشگام بوده و هیچ واحد تولیدی در استان آذربایجان غربی نبوده که به دلیل محکومیت قضایی تعطیل شود.
پایگاه خبری ریشه

علی اکبر گروسی در گفت وگو با میزان، گفت: امروز قوه قضائیه در آزمون بزرگی از خدمت و پیشبرد اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار دارد و سند تحول قضایی و دستورالعمل‌ها و اسناد بالادستی این مسیر را روشن کرده اند.

رئیس شورای قضایی استان آذربایجان غربی در ادامه با ارائه آماری اظهار داشت: آذربایجان غربی در اجرایی نمودن سند تحول قضایی خصوصاً توجه به حقوق عمومی، بیت المال و اراضی ملی با جدیت و قدرت و توان بالا عمل نموده و می‌نماید، به طوری که ۱۱۰۳ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شده و ۱۱۰۹ هکتار از اراضی زراعی اعاده به وضع سابق گردیده اند.

وی افزود: در زمینه حمایت از تولید و واحد‌های تولیدی نیز استان آذربایجان غربی پیشگام بوده و هیچ واحد تولیدی در استان آذربایجان غربی نبوده که به دلیل محکومیت قضایی تعطیل شود، در این زمینه در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۰ واحد تولیدی مورد بازدید قرار گرفته و مشکلات ۳۴ واحد تولیدی در شورای پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفته که تعداد ۲۲ واحد تولیدی تعطیل شده یا دچار مشکل با حمایت دستگاه قضایی استان به چرخه تولید بازگشته اند.

گروسی در ادامه توجه به حقوق عامه اشاره و گفت: توجه به حقوق عامه و مبارزه با محتکران و گرانفروشان خصوصاً در این برهه زمانی که با هجمه ویروس نحس کرونا مواجه هستیم و عده‌ای به دنبال سود جویی از این وضعیت بودند با کمک دادستان‌های حوزه‌های قضایی خصوصاً دادستان مرکز استان به جد مورد پیگیری بوده و در این مورد پرونده‌های متعددی تشکیل و مورد رسیدگی می‌باشد و کالا‌های احتکاری نیز به منظور توزیع در اختیار بخش‌های مختلف دولت قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در بخش دیگر از صحبت‌های خود به مسئله مهم امنیت اشاره و گفت: توجه به امنیت یک بحث مهمی است که همواره مورد توجه دستگاه قضایی استان بوده و همه دادستان‌ها بالاخص دادستان مرکز استان به صورت مرتب در جلسات شورای تامین شرکت و تبادل نظر می‌کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.