چهارشنبه, 25 فروردين 1400 :: Wednesday, 14 April 2021
 
کد خبر: 92840

رفع مشکل تراکم دانش‌آموزی در استان البرز باید در دستور کار قرار گیرد

  وزیر آموزش‌وپرورش گفت: رفع مشکل تراکم دانش‌آموزی در استان البرز باید در دستور کار قرار گیرد.
پایگاه خبری ریشه

امروز محسن حاجی میرزایی در نشست تخصصی استاندار، مدیرکل آموزش‌وپرورش و جمعی از مدیران استان البرز اظهار کرد: با بررسی دقیق شرایط فعلی فضا‌های آموزشی استان البرز، راهکار‌های برون‌رفت از این مشکل هرچه زودتر ارائه شود.

وی بابیان اینکه اگر بخواهیم تصمیمی پایدار در این زمینه اتخاذ کنیم باید اطلاعات آماری دقیقی از وضعیت موجود فضا‌های آموزشی استان البرز داشته باشیم، اظهار کرد: برای رفع کمبود فضا‌های آموزشی استان البرز اعتبارات باید از سه منبع خیرین، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اعتبارات استانی تأمین و برای این موضوع برنامه‌ریزی شود و علاوه بر احداث فضا‌های آموزشی راه‌های رفع مشکل تراکم دانش‌آموزی در استان البرز باید در دستور کار باشد.

وی بر تهیه راهکار‌های عملی برای حل مشکل مذکور تا قبل از ۱۵ اسفند تأکید و اظهار کرد: در این خصوص گام اول این است که توزیع مدارس در سطح استان موردبررسی قرار گیرد و در صورت امکان با جابجایی دانش آموزان بخشی از مشکل رفع شود، گام دوم تهیه آمار دقیق از مدارس موردنیاز و تطبیق آن با پروژه‌های در حال احداث می‌تواند به شفاف‌سازی در این زمینه کمک کند و در گام سوم استانداری باید با استفاده از اعتبارات استانی پروژه‌هایی را مشخص و در احداث آن با سازمان نوسازی مدارس همکاری کند.

در ادامه این نشست استاندار البرز گفت: مهاجرت‌های گسترده از نقاط مختلف کشور این استان را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

وی افزود: برای ساخت مدارس به هر مقدارکه زمین مورد نیاز باشد در اختیار سازمان نوسازی قرار می‌دهیم.

عزیز الله شهبازی بر تشکیل کارگروهی مشترک بین وزارت آموزش‌وپرورش و استانداری البرز تأکید و تصریح کرد: آماده تخصیص اعتبارات استانی برای ساخت فضای آموزشی هستیم.

وی بابیان اینکه هرگونه حوادث طبیعی مانند؛ سیل، زلزله، خشک‌سالی و ... در نقاط مختلف کشور موجب افزایش مهاجران به استان البرز می‌شود، اظهار کرد: به همین علت کمبود فضای آموزشی بزرگ‌ترین مشکل استان البرز است که با رشد جمعیت، سالانه نیازمند ۵۰۰ کلاس درس جدید هستیم.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.