شنبه, 28 فروردين 1400 :: Saturday, 17 April 2021
 
کد خبر: 92735

دادگاه فساد مالی نتانیاهو با حضور شاهدان ادامه می‌یابد

 دادگاه فساد مالی نتانیاهو با حضور شاهدان ادامه می‌یابد
 رسیدگی به پرونده فساد مالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اوایل ماه آوریل با احضار چند شاهد از سر گرفته می‌شود.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از جروزالم پست، جلسات دادگاه فساد مالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی با احضار چند شاهد در اوایل ماه آوریل از سر گرفته می‌شود.

دادگاه منطقه‌ای قدس اشغالی اعلام کرد جلسه بعدی رسیدگی به پرونده قطور فساد مالی بنیامین نتانیاهو ۵ آوریل، کمتر از دو هفته پس از برگزاری انتخابات کنست (در ۲۳ مارس) برگزار می‌شود. تیم حقوقی نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این با طرح ادعای تاثیر ناعادلانه بر انتخابات آتی پارلمان رژیم صهیونیستی، توانستند روند دادرسی پرونده نتانیاهو را به تعویق بیندازند.

بنا به نوشته جروزالم پست، روند دادرسی پرونده فساد مالی نتانیاهو از اوایل آوریل با برگزاری سه جلسه هفتگی به مدت یک ماه و نیم ادامه می‌یابد. همچنین قرار است دادگاه برخی افراد را برای ادای شهادت در خصوص پرونده فساد نتانیاهو احضار کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی، که متهم به ارتشا، کلاهبرداری و نقض اعتماد است، پیشتر در جریان جلسه دادگاه ضمن رد اتهامات، خود را بی گناه معرفی کرد. نتانیاهو اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که برای پرونده‌های فساد مالی پایش به دادگاه باز می‌شود.

پرونده‌های فساد اقتصادی نخست وزیر رژیم صهیونیستی موسوم به پرونده‌های هزاره قرار بود اوایل ماه مه در دادگاه بررسی شود. او پیش از این درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته بود. تنها در یکی از این پرونده‌های فساد اقتصادی موسوم به چهار هزار، نتانیاهو به اعطای تسهیلات مالی خارج از عرف به یک شرکت متهم شده است. به ازای این تسهیلات مالی قرار بوده تا سایت خبری منتسب به رئیس این شرکت تبلیغات مثبتی را برای نتانیاهو انجام دهد.

در صورت مجرم شناخته شدن، نخست وزیر ۷۱ ساله صهیونیست‌ها ممکن است به جرم رشوه خواری تا ۱۰ سال زندان و به دلیل کلاهبرداری و نقض اعتماد تا سه سال زندان محکوم شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.