شنبه, 16 اسفند 1399 :: Saturday, 6 March 2021
 
کد خبر: 92729

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت خانه‌های کلنگی در یک سال

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت خانه‌های کلنگی در یک سال
براساس آمار‌ها قیمت هرمتر مربع زمین یا خانه کلنگی در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰ درصد رشد داشته است.
پایگاه خبری ریشه

بر اساس نتایج گردآوری شده از مرکز آمار متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی که از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی معامله شده با میانگین مساحت ۲۰۹ متر مربع، حدود ۴۱ میلیون و ۲۷۳ هزار تومان بوده که این رقم نسبت به فصل قبل ۱۸.۶ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰.۳ درصد افزایش یافته است.

در این بین متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی که از بنگاه‌های معاملات ملکی معامله شده در شهر تهران با میانگین مساحت ۸۷ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۲ ساله، ۲۸ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۹۰۰ تومان ارزیابی شده است که این رقم نسبت به فصل قبل ۱۹.۱ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۱.۴ درصد رشد داشته است.

در بحث قیمت اجاره مسکن در شهر تهران در پاییز ۹۹ متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران با میانگین مساحت ۷۷ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۴ ساله ۶۲ هزار و ۲۱۸ تومان بوده است که نسبت به فصل قبل ۳.۱ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۴۰.۹ درصد رشد پیدا کرده است.

مشخصات تمام معاملات خرید و فروش و اجاره از سوی بنگاه‌های معاملات ملکی کشور در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت می‌شود و با بررسی آمار‌ها می‌توان افزایش یا کاهش حجم معاملات و دیگر پارامتر‌های مهم را مورد بررسی قرار داد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد کاهش یا افزایش تعداد معاملات مسکن و مستغلات در مناطق مختلف شهر تهران یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در متوسط قیمت در کل شهر است.

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت خانه‌های کلنگی در یک سال

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت خانه‌های کلنگی در یک سال

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت خانه‌های کلنگی در یک سال

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.