چهارشنبه, 13 اسفند 1399 :: Wednesday, 3 March 2021
 
کد خبر: 92679

یخبندان تگزاس و نمایش دوباره فاصله طبقاتی در آمریکا

یخبندان تگزاس و نمایش دوباره فاصله طبقاتی در آمریکا
در پی بروز سرمای شدید در شهرهای آمریکا به ویژه در تگزاس، گزارش ها از وضعیت دشوار افراد برای زندگی در این منطقه حمایت دارد.
پایگاه خبری ریشه

مدت هاست که ایالت تگزاس آمریکا  نمایانگر فردگرایی وحشیانه غربی است که آزادی شخصی را بالاتر از هر چیزی می‌داند.

به گزارش «گاردین»، تگزاس یک سوم میلیاردر‌های آمریکا را در خود جای داده که بیشتر آنها سرمایه دار‌های نفتی هستند.

شورای تامین الکتریکی تگزاس، که جریان برق را کنترل می‌کند، در زمان یخبندان‌ها، مرکز شهر‌های متمول را از خاموشی معاف کرد و باعث رونق شهر‌های آستین، دالاس و هیوستون شد؛ در حالی که مناطق کم برخوردار را به تاریکی و سرما هدایت می‌کرد.

مانند افراد فقیر سراسر آمریکا، مردم فقیر تگزاس نیز بر اثر تغییرات آب و هوایی تحت فشار هستند؛ بسیاری از آنها در خانه‌های نامرغوب زندگی می‌کنند که حتی فاقد عایق بندی مناسب هستند؛ افراد بسیار فقیر تریلر‌ها یا چادر‌هایی را اشغال می‌کنند یا در اتومبیل خود استراحت می‌کنند.

افراد و خانوار‌های کم درآمد در نزدیکی پالایشگاه‌ها و سایر سایت‌های صنعتی اسکان دارند.

در تگزاس، شرکت‌های انرژی انگیزه‌ای برای آمادگی در شرایط آب و هوایی نامساعد یا حفظ ظرفیت اضافی ندارند؛ حتی اگر آنها بتوانند موج‌های تقاضا را کنترل کنند، قیمت‌ها باعث می‌شوند خانوار‌های فقیر آسیب سختی بینند.

قطع شدن انرژی، ثروتمندان تگزاس را به هیچ وجه تحت فشار نمی‌گذارد؛ اگر شبکه برق قطع شود، ژنراتور‌های خصوصی آنها کار می‌کنند.

چهارشنبه شب گذشته در حالی که میلیون‌ها نفر از رای دهندگان به تد کروز، سناتور تگزاس بدون برق و گرما باقی مانده بودند، کروز برای تعطیلات خانوادگی به کنکان مکزیک پرواز کرد.

تغییرات آب و هوایی، کووید-۱۹ و بحران مشاغل عمیقا آمریکایی‌ها را به طبقات مختلف تقسیم می‌کند؛ این در حالی است که آمریکایی‌ها در موضوعات سیاسی هم دچار شکاف شده اند.

همچنین تگزاس یکی از معدود ایالت‌هایی است که بیمه‌های درمانی را گسترش نداده و سهم تگزاسی‌های بدون بیمه درمانی دو برابر متوسط ملی این کشور است.

تگزاس از این جهت بزرگترین جمعیت بیمه نشده در ایالت‌های آمریکا را داراست.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.