شنبه, 6 آذر 1400 :: Saturday, 27 November 2021
 
کد خبر: 92616

«تهدید به اخراج»، شگرد قدیمی کارفرماها برای نپرداختن حق و حقوق کارگران در آستانه سال جدید

«تهدید به اخراج»، شگرد قدیمی کارفرماها برای نپرداختن حق و حقوق کارگران در آستانه سال جدید
یک فعال کارگری با بیان اینکه بخش زیادی از کارگران از لحاظ معیشت به مرز فلاکت سقوط کرده اند گفت: ۹۳درصد کارگران برای تمدید قرارداد برای سال اینده نگران هستند.
پایگاه خبری ریشه

حمیدرضا امام قلی تباردرباره امنیت شغلی کارگران گفت: این روزها طبقه ی آسیب پذیر و عمددتاً کارگر کشورمان درگیر شدیدترین فشارهای اقتصادی هستند. تورم کمرشکن 200 درصدی میدانی در اقلام معیشتی ، خط فقر را برای یک خانوار 4 نفره به بیش از ده میلیون تومان رسانده است، در حالیکه حقوق ماهیانه آنها فقط میتواند جوابگوی یک سوم نیازهای حداقلی شان باشد.

وی ادامه داد: درک چنین مطلبی یعنی، کارگران به مرز فلاکت سقوط کرده و در چنین شرایطی برای زنده ماندن تلاش می کنند. در این میان علاوه برمشکلات فوق دغدغه ی دیگری بر دوش کارگران سنگینی میکند و آن عدم امنیت شغلی آنان است، زیرا قریب به اتفاق نیروی کار کشور (93%) قرارداد موقت هستند. ابهام در عدم تمدید قرارداد آنان برای سال جدید از سوی کارفرماها، ضربات روحی و روانی زیادی بر آنان تحمیل می کند. در حقیقت با اینکه نیروی کار از سر ناچاری خواسته های خود را به زنده ماندن خود و خانواده اش تقلیل داده است، باز هم نمی تواند برای تثیبت خود هم امیدوار به آینده باشد. زیرا از هم اکنون زمزمه ی تعطیلی کارگاه  و ابهام در تمدید قراردادش برای سال جدید از سوی برخی کارفرما نماها جهت تقلیل خواسته ی نیروی کار و مهار آنان در محل کار به گوش می رسد.

امام قلی تبار اظهار داشت: بدون شک کارگر یا کارمندی که در طول دوره خدمت خود دغدغه شغلی و ناامنی ناشی از آن را دارد  نمی‌تواند نیروی مؤثر و کارآمدی برای مجموعه خود به حساب آید. یافته‌های جدید محققان نشان می‌دهد افرادی که بیش از چهار سال در معرض ناامنی شغلی قرار گرفته‌اند، ازنظر عاطفی دچار بحران شده، پایداری شخصیتی کمتری داشته و به میزان قابل‌توجهی ناسازگارتر خواهند بود.

این فعال کارگری افزود: این مطالعات که بر پایه شواهد در حال رشد در مورد پیامدهای منفی ناامنی شغلی انجام ‌شده‌اند، فارغ از اینکه کاهش کیفیت راندمان کاری را به دنبال خواهد داشت. کانون خانواده را هدف قرارداده و ناهنجاریهای اجتماعی را به دنبال خواهد داشت که افرایش سن ازدواج ،طلاق ،اعتیاد از جمله بازخوردهای آن خواهد بود.

 وی گفت: علاوه بر آن استرس ایجاد شده ناشی از عدم امنیت شغلی در حالت خوشبینانه حداقل کور سوی امید به آینده را در بین کارگران و خانواده آنها خاموش خواهد کرد. زیرا یقیین دارند که در این کارزار تنها بوده حمایت کننده ای برای آنها وجود ندارد که اگر اینچنین بود شرایط حال حاضر قشر کارگر قطعاً بدین منوال نبوده است.

 امام قلی تبار ادامه داد: نبود تضمین در امنیت شغلی کارگران با بهانه هایی همچون نبود چشم انداز روشنی همچون حمایت از تولیدو سرمایه گذاری از کارفرمایان و اثرگذاری تحریم های دشمنان از سوی دولت در حال اجرا میباشد.اما کارگران میدانند که این چالش محصول سوء مدیریت و تلاش مدعی آن است که هنوز هم برای دفاع از اقشار آسیب پذیر جامعه  رگ های غیرتشان متورم میشود و به طرز محسوسی در سقوط وحشتناک به مرز فلاکت کارگران  سهم اساسی داشته اند.

 وی بیان کرد: امید است فرمایشات رهبر انقلاب مسئولین مرتبط را از خواب غفلت بیدار نماید تا بتوانند برای قشر کارگر و چالش های قابل لمسی همچون معیشت، امنیت شغلی پایدار ، فارغ از بهانه های نخ نما ، ساختاری انقلابی طراحی و پیاده سازی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.