دوشنبه, 11 اسفند 1399 :: Monday, 1 March 2021
 
کد خبر: 92576

استراتژی دفاعی دولت بایدن و حضور نیرو‌های آمریکایی در منطقه

موضوع کاهش شمار نظامیان آمریکایی در منطقه به عنوان ادعای دولت جدید آمریکا، در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته است.
پایگاه خبری ریشه

 پایگاه آمریکایی «دیفنس وان» در گزارشی به بررسی ادعای دولت جدید آمریکا در مورد بازبینی وضعیت حضور نظامیان آمریکایی در منطقه پرداخته و نوشت درخواست از ارتش برای تحقق اهداف پیشین با منابع کم‌تر ممکن نیست.

گزارش «دیفنس وان»، می گوید، وزیر دفاع جدید آمریکا برای کاهش تعهدات نظامی در غرب آسیا احتمالا با فشار‌های زیادی مواجه شود اما در نهایت پنتاگون باید اهداف خود را مورد بررسی قرار دهد و تغییرات استراتژیک را براساس ساختار‌های مورد نیاز ایجاد کند.

این گزارش با ادعای استراتژی دفاعی آمریکا در سال ۲۰۱۸ که خواستار کاهش عمده نیرو‌های نظامی این کشور در منطقه بود و در نهایت به تشدید تنش‌ها با ایران در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ منجر شد، اشاره کرده و تاکید دارد که این اتفاق نباید مجددا تکرار شود.

استراتژی دفاعی دولت «جو بایدن»، رویکردی از کاهش تعهدات آمریکا را در منطقه ارائه می‌دهد که به زعم نگارنده گزارش، آینده نگرانه نیست و آسیب پذیر است.

از این منظر پیگیری اهداف مشابه با منابع کمتر نتیجه نمی‌دهد و نیرو‌های موجود را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد.

به ادعای گزارش، عمل به چنین رویکردی می‌تواند سبب اختلال در سیاست‌های آمریکا در قبال ایران، روسیه و چین شود؛ ضمن اینکه محافظت از تامین امنیت جریان انرژی، به اصطلاح مبارزه با تروریسم، اوضاع پیچیده سوریه و خطر احیای گروه تروریستی «داعش» نیز لزوم ادامه حضور نظامیان آمریکایی در منطقه را ضروری می‌کند.

 

گزارش در پایان آورده است، با توجه به در نظر داشتن اهداف آمریکا در منطقه، باید منتظر نتیجه بررسی‌های وزارت دفاع در مورد شمار نظامیان آمریکایی در منطقه بود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.