دوشنبه, 11 اسفند 1399 :: Monday, 1 March 2021
 
کد خبر: 92487

موج تازه ارسال سلاح‌های پیشرفته آمریکایی به داعش در عراق

موج تازه ارسال سلاح‌های پیشرفته آمریکایی به داعش در عراق
رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی عراق گفت که به تازگی محموله‌های جدید سلاح تک تیراندازی پیشرفته آمریکا به دست داعش رسیده است.
پایگاه خبری ریشه

«جبار المعموری» رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی عراق از ارسال محموله‌های سلاح جدید توسط آمریکا به گروه تروریستی داعش خبر داد.

المعموری به پایگاه خبری المعلومه گفت که عناصر داعش به تازگی محموله‌های سلاح تک تیراندازی پیشرفته آمریکا را دریافت کردند.

وی تصریح کرد، وضعیت امنیتی دیالی و سایر استانهای اخیر در ماههای گذشته، تغییر مهمی کرده و آن استفاده داعش از شیوه تک تیراندازی است.

این مسئول عراقی ادامه داد، عناصر داعش در استانهای مختلف عراق از فاصله دور، تک تیراندازی می‌کنند که ۹۰ درصد این تیراندازی‌ها در شب انجام می‌شود.

المعموری خاطر نشان کرد، بر اساس اطلاعات موجود، داعش بتازگی محموله‌های سلاح آمریکایی از جمله دوربین‌های پیشرفته دریافت کرده و همین مسئله نشان می‌دهد که چرا روند تیراندازی در شب افزایش افته است.

وی با اشاره به اینکه چندین قبضه از این سلاح‌ها به تازگی در ارتفاعات «حمرین» کشف شده است، خواستار انجام تحقیقات گسترده شد تا مشخص شود این سلاحها چگونه و توسط چه کسانی به دست عناصر داعش رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.