دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 92465

«حبس جمعی» در آمریکا؛ حضور یک چهارم کل زندانیان جهان در آمریکا

«حبس جمعی» در آمریکا؛ حضور یک چهارم کل زندانیان جهان در آمریکا
اصطلاح حبس جمعی در آمریکا به دلیل ازدحام و شمار بالای زندانیان در این کشور به اصطلاحی رایج تبدیل شده است.
پایگاه خبری ریشه

مردم آمریکا   تنها ۵ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند اما طبق اعلام اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، این کشور تقریبا یک چهارم از کل زندانیان جهان را در اختیار دارد.

به گزارش «لس آنجلس تایمز»، حبس جمعی پیشینه‌ای طولانی در تاریخ آمریکا دارد؛ این سبک زندان‌ها در ابتدا به عنوان نوعی مجازات توسط دولت‌های جنوبی در پاسخ به لغو برده داری در قرن ۱۹ آغاز شد، که اساس اقتصاد آنها را از بین برد.

با این حال، در واکنش به افزایش گسترده جمعیت زندانیان آمریکا، اصطلاح «حبس جمعی» در اواخر قرن ۲۰ رایج شد.

بر اساس گزارش ها، تعداد آمریکایی‌های زندانی در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان بسیار افزایش یافت.

به گفته مرکز دادگستری برنان، هنگامی که ریگان در سال ۱۹۸۰ ریاست جمهوری خود را آغاز کرد، جمعیت زندان‌های آمریکا ۳۲۹ هزار نفر بود و با ترک دفتر ۸ سال بعد تقریبا دو برابر شد و به ۶۲۷ هزار نفر رسید.

همچنین از سال ۱۹۷۰ تاکنون، جمعیت زندانی آمریکا ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش ها، اکنون ۲.۳ میلیون نفر در آمریکا در زندان به سر می‌برند؛ آماری که از رشد جمعیت و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار فراتر است.

طبق گزارش اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، این افزایش گسترده تعداد زندانیان از نظر تاریخی بیشترین ضربه را به جوامع رنگین پوست وارد کرده است.

افراد رنگین پوست در ابتدای دوران شکل گیری زندانیان جمعی در زمان ریگان به طور نامتناسبی زندانی شدند و اکنونز نیز این روند ادامه دارد.

بر اساس نحقیقات، اکنون از هر ۳ پسر سیاه پوستی که در آمریکا به دنیا می‌آید، یک نفر نهایتا در برهه‌ای به زندان خواهد رفت.

این آمار برای لاتین تبار‌ها یک نفر از هر ۶ نفر است؛ این درحالی است که به ازای هر ۱۷ پسر سفید پوست آمریکایی تنها یک نفر به زندان راه پیدا می‌کند.

همچنین بر اساس آمار‌ها سالیانه ۶۰۰ هزار فرد جدید در آمریکا وارد زندان‌های این کشور می‌شوند.

گزارش‎ها همچنین نشان می‎دهد صد‌ها هزار در آمریکا نفر بدون محکومیت واقعی در بازداشت قرار می‎گیرند، چرا که اغلب توانایی پرداخت وثیقه را ندارند.

هنگامی که افراد توانایی تامین وثیقه خود را ندارند، تا تاریخ دادگاه خود در زندان بسر می‌برند، که اغلب مدت زمان طولانی و یا حتی سال‌ها طول می‌کشد.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا همچنین گزارش می‌دهد که تعداد زندانیان در زندان‌های محلی این کشور که در انتظار محاکمه هستند دو برابر کل زندانیان در کل سیستم زندان‌های فدرال آمریکاست؛ این بدان معناست که ممکن است درصد بسیاری از زندانیان محبوس در زندان مجرم نباشند.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.