يكشنبه, 10 اسفند 1399 :: Sunday, 28 February 2021
 
کد خبر: 92327

تغییر دامنه نوسان سهام، دوای درد این روزهای بازار سرمایه نیست

تغییر دامنه نوسان سهام، دوای درد این روزهای بازار سرمایه نیست
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی بورس مبنی بر تغییر دامنه نوسان خرید و فروش سهام بین منفی ۲ و مثبت ۶ درصد گفت: این تصمیم در صورتی می تواند تصمیم خوبی باشد که با کاهش ابهامات پیرامون بازار سرمایه همراه باشد.
پایگاه خبری ریشه

گودرزی در خصوص مصوبه اخیر شورای عالی بورس مبنی بر تغییر دامنه نوسان خرید و فروش سهام بین منفی 2 و مثبت 6 درصد افزود: یکی از دلائلی اتخاذ این تصمیم کنترل هیجانات بازار سرمایه در کوتاه مدت است.

وی اظهارداشت: از این منظر می توان اتحاذ تصمیم مزبور را مثبت ارزیابی کرد اما این تصمیم به تنهایی دوای درد این روزهای بازار سرمایه نیست.

کارشناس بازار سرمایه گفت: این تصمیم در صورتی می تواند تصمیم خوبی باشد که با کاهش ابهامات پیرامون بازار سرمایه همراه باشد.

وی در ادامه افزود: برطرف کردن ابهامات پیرامون بازار سرمایه وظیفه سازمان بورس نیست چرا که این سازمان یک نهاد نظارتی است.

گودرزی با بیان اینکه تصمیمات در دولت و مجلس اتخاذ می شود، اظهارداشت: متاسفانه در بودجه سال 1400 ابهامات زیادی وجود دارد و این ابهامات سایه سنگینی بر عملکرد شرکت های بورسی خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به برخی از ابهامات از جمله پنج برابر شدن بحث حامل های انرژی مربوط به صنایع، حذف احتمالی معافیت مالیاتی شرکت های صادراتی، قیمت گذاری های دستوری محصولات در بورس کالا گفت: این ابهامات باعث شده بازار سرمایه با وضعیت فعلی روبه رو شود.

کارشناس بازار سرمایه افزود: تصمیم اخیر شورایعالی بورس برای بازار سرمایه موقتی است درواقع می خواهند با این تصمیم زمان بخرند تا حدی هیجانات بازار کنترل شود.

وی اظهارداشت: اگر این ابهامات و موارد دیگر مترتب بر بازار سرمایه برطرف شود تصمیم مزبور در یک بازه زمانی دیگری که بازار به حالت تعادل برسد می تواند مورد بازبینی قرار گیرد.

گودرزی تصریح کرد: اگر تصمیم مزبور با برطرف شدن ابهامات مورد اشاره همراه نباشد و شرایط سخت شود این تصمیم می تواند منجر به ایجاد اشکال در نقدشوندگی بازار شود.

وی یادآورشد: تصمیم مزبور به یک معنا در راستای حمایت از منافع سرمایه گذاران خرد در کشور اتخاذ شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.