يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 92299

۱۴ هزار تخت به ظرفیت موجود بیمارستانی اضافه می شود

 ۱۴ هزار تخت به ظرفیت موجود بیمارستانی اضافه می شود
 معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

 سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت  در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت بهداشت گفت: قبل از انقلاب مجموعا ۵۰ هزار تخت بیمارستانی داشتیم که این میزان تا سال ۱۳۹۲ به ۹۷ هزار تخت رسیده است. در دولت تدبیرو امید ۴۰ هزار تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های بیمارستانی اضافه شده است.

تقوی نژاد ادامه داد: به عبارتی از مجموع ۱.۶ دهم تخت به ازای هزار نفر در سال ۹۲ در حال حاضر به ۲.۳ دهم تخت به ازای هر هزار نفر رسیده ایم.

به گفته این مقام مسئول، با تامین اعتبار مناسب برای پروژه‌های وزارت بهداشت ۲۹۰ پروژه  هم اکنون در حال ساخت هستند که ۸۷ مورد از آن‌ها بیمارستانی بوده و می‌توانند ۱۴ هزار تخت به ظرفیت موجود ما اضافه کنند.
افتتاح پروژه بیمارستانی به نام سردار سلیمانی در کرمان

در ادامه قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کرمان به لحاظ جمعیت  شهدای زیادی را به انقلاب تقدیم کرده است و امروز با افتخار یک بیمارستان ها در استان کرمان که یکی از پروژه‌های بزرگ این شهرستان است  به اسم سردار بزرگ شهید سلیمانی افتتاح می شود.

او افزود: این بیمارستان ۱۵۴ تخت دارد و احتساب تخت‌های دیالیز و بخش‌های جانبی دارای ۲۰۰ تخت است.

معاون درمان وزارت بهداشت  اظهار کرد: در دوران اجرای طرح تحول سلامت که جزو پر افتخار‌ترین دوره‌های دولت فعلی است نزدیک به هزار تخت در استان کرمان راه اندازی شده است و ۱۱۰۰ تخت دیگر در حال ساخت است.

جان بابایی گفت: علاوه بر این در حوزه بهداشت تقریباً شبکه بهداشت و درمان استان کرمان تکمیل شده که یکی از افتخارات ما است و ۴۸۰ پروژه بهداشتی در این استان به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.