دوشنبه, 27 دى 1400 :: Monday, 17 January 2022
 
کد خبر: 92084

مشاوره کرونایی اورژانس همچنان ادامه دارد

مشاوره کرونایی اورژانس همچنان ادامه دارد
سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد: تماس‌ها جهت مشاوره کرونا زیاد است و مراکز مشاوره اورژانس همچنان به تماس گیرنده ها، مشاوره کرونایی می‌دهند.
پایگاه خبری ریشه

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به کاهش آمار جانباختگان مبتلا به کرونا به میزان گفت: در شرایط کرونا چند حوزه در حال پیگیری و تلاش هستند که حوزه بهداشت در طرح حاج قاسم سلیمانی بصورت ویژه کار می‌کند و همچنین مراکز درمانی و هم مشاوره‌هایی که در اورژانس هستند و کسانی که از طریق تماس تلفنی با ۱۱۵ تماس می‌گیرند مشاوره‌های لازم را جهت علائم بیماری کرونا و آگاه سازی به تماس گیرنده‌ها داده می‌شود.

وی در خصوص همکاری حوزه‌ها و رسانه‌ها جهت آگاه سازی و بالا بردن آگاهی مردم در خصوص بیماری کرونا اینگونه توضیح داد: نکته دیگر اینکه تلاش رسانه‌ها در جهت آگاه سازی افراد در برخورد با بیماری کرونا بسیار اهمیت دارد که همکاری این چند حوزه تقریبا باعث شده است که سطح آگاهی مردم بالاتر رود در حالی که قبل از این موارد‌ی بودند که شخصی دچار بیماری می‌شده بصورت بی قرار به بیمارستان مراجعه می‌کرد، ولی در حال حاضر با آگاه سازی که صورت گرفته است، مردم هم در استفاده از ماسک را بسیار رعایت می‌کنند و همچنین در رعایت فاصله اجتماعی دقت بسیاری را دارند.

سخنگوی اورژانس کشور در خصوص تعداد مراجعین مریض بدحال کرونا اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بسیار کمی از بیمار بدحال با اورژانس تماس می‌گیرند که ما از آن‌ها می‌خواهیم که به بیمارستان مراجعه کنند و در همان مراجعه اول تست میگیرند و بعد به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند و سلامتی خود را بدست می‌آورند.

خالدی در خصوص مشاوره به بیماران کرونایی گفت: همچنان تماس‌ها جهت مشاوره کرونا زیاد است در واقع در مراکز مشاوره همچنان به تماس گیرنده‌ها مشاوره کرونایی می‌دهند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.