دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 91863

کرونا در زندان‌های آمریکا؛ وُکس: کارشناسان نگران جهش کرونا هستند

کرونا در زندان‌های آمریکا؛ وُکس: کارشناسان نگران جهش کرونا هستند
شواهد نشان می‎دهد که مقام‎های آمریکایی اکنون نگران راه یافتن نوع جدید ویروس کرونا به زندان‎های این کشور هستند.
پایگاه خبری ریشه

گسترش سریع انواع جدید و جهش یافته ویروس کرونا که به نظر می‌رسد برخی از آنها مسری‌تر از نسخه‌های قدیمی است، باعث شده که کارشناسان در آمریکا خواستار رعایت فاصله اجتماعی و پوشاندن بهتر صورت برای جلوگیری از افزایش دوباره موارد ابتلا و مرگ و میر‌ها شوند.

به گزارش پایگاه «وُکس»، حامیان بهداشت و اپیدمیولوژیست‌ها، درباره راه یافتن انواع جهش یافته کرونا به زندان‌ها و بازداشتگاه‌های مهاجران ابراز نگرانی کرده اند.

در سراسر آمریکا، دستکم از هر ۵ فرد زندانی، یک نفر تاکنون به کووید-۱۹ آلوده شده است و تعداد نامتناسبی از آنها جان خود را از دست داده اند.

یک مطالعه نشان می‎دهد که ۲.۳ میلیون آمریکایی که در پشت میله‌های زندان زندگی می‌کنند، ۲ برابر بیش از دیگران در معرض خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ قرار دارند.

«جیمی میر»، دانشیار دانشکده پزشکی «ییل»، می‎گوید «همه گیری کرونا همه چیز را در درباره شرایط زندان‌ها آشکار کرده است؛ از جمله اینکه محافظت از افرادی که در پشت میله‌های زندان، زندانی هستند دشوار یا غیرممکن است.»

این گزارش می‎گوید «زندانیان آمریکا اکنون در معرض خطر ابتلا به کووید-۱۹ هستند، آن هم به یک دلیل ساده؛ نحوه انتشار ویروس.»

دانشمندان اکنون می‌دانند که این بیماری بیشتر از طریق تنفس از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و به همین دلیل قرار گرفتن در مجاورت و همجواری با دیگران بسیار خطرناک است و به همین دلیل زندان‌های شلوغ به طور ویژه خطرناک هستند.

سرایت نیز اغلب حتی قبل از اینکه فردی علائمی بروز دهد اتفاق می‌افتد.

«کریس بیرر»، استاد بهداشت عمومی و حقوق بشر  دانشگاه جانز هاپکینز، منتقد روش مقام‎های زندان مریلند برای مدیریت بحران است.

در ماه دسامبر، موارد ابتلا به ویروس کرونا در زندان‌های این ایالت بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

به گفته وی، «مهمترین کاری که شما باید برای مقابله با کووید-۱۹ در زندان انجام دهید، کاهش ازدحام جمعیت است اما ما در این کار شکست خورده ایم.»

دومین نکته مهم، اجرای سیاست‌هایی است که بتواند از گسترش بیماری جلوگیری کند، از جمله رعایت فاصله اجتماعی و دادن ماسک به زندانیان و کارمندان و فراهم کردن سایر وسایل ضروری.

«بیرر»، می‎گوید «این روند نیز کُند، نامناسب و ناکافی بوده است؛ اداره اصلاح و تربیت مریلند به افراد حبس شده در این ایالت صابون رایگان و نامحدود ارائه نمی‌دهد و زندانیان قادر به شستن دست‌ها نیستند.»

اما نگرانی‌ها به اینجا ختم نمی‌شود؛ در زندان‌های آمریکا، افراد زندانی طی یک دوره همه گیری موارد جدی چالش ها را گزارش کرده اند؛ افسران اصلاحی که از ماسک زدن امتناع می‌کنند، تلاش‌های ناکافی یا ناموفق برای آزمایش کارکنان و افراد زندانی و ایجاد زنجیره‌های شیوع جدید با انتقال زندانیان مبتلا به کووید به زندان‌های جدید.

«وُکس»، در پایان می‎گوید «با وجود این کاستی‌های ساختاری، بسیاری به شدت در مورد زندان‌ها نگران هستند و در صورت ورود انواع جهش یافته به زندان‌ها حتی بیشتر آسیب می‌بینند.»

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.